Guardıola’dan Mendy’e hem övgü hem de eleştiri

Geçtiğimiz sezon yaşadığı ağır sakatlıktan nasıl döneceği merak konusu olan Mendy, Arsenal maçında yaptığı iki asistle hem Pep Guardiola’yı hem de City taraftarlarını mutlu etti. Ancak Fransız oyuncu mükemmeliyetçi hocasının eleştirilerinden de nasibini aldı.

Maçın ardından basına konuşan İspanyol çalıştırıcı, Mendy için “Muhteşem bir oyuncuya sahibiz.” açıklamasını yaparken oyuncunun sosyal medya bağımlılığına gönderme yaparak, sosyal medyada daha az zaman harcayıp, daha fazla antrenman yaparsa daha da mutlu olacağını dile getirdi.

Geçtiğimiz sezon Manchester City tarafından transfer edilen ancak yalnızca dört karşılaşmada ilk on bir oynayabilen Mendy, geçtiğimiz hafta sonu oynanan Arsenal karşılaşmasında beşinci kez ilk on bir şansı yakaladı. Gösterdiği muhteşem performans oyuncunun yaşadığı ağır sakatlığın etkilerinden tamamen kurtulduğunu açık bir şekilde gösterdi.

Hocasının yaptığı açıklamalara ise haylaz oyuncudan yanıt gecikmedi. Kulübün resmi Twitter hesabından atılan, Guardiola’nın Mendy hakkındaki açıklamasının yer aldığı tweeti alıntılayan oyuncu “Oops” yazarak kendi hesabından paylaştı ve sosyal medyada aktif olmaya devam edeceğinin sinyallerini kendine has üslubuyla göstermiş oldu.

Mendy, geride bıraktığımız Dünya Kupası’nda Fransız Milli Takımı ile birlikte şampiyonluk yaşamıştı.