Guardiola: “Zorluklara meydan okumak bizim zihniyetimiz!”

Manchester City patronu Pep Guardiola, hafta sonu oynanacak Chelsea maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında sakatlıkları ve yoğun fikstürü değerlendirdi.

Sakatlıklar hakkında Pep Guardiola: “Bazıları antrenmanlara geri döndü ve oynayıp oynamayacaklarına biz karar vereceğiz. Nasıl tepki vereceklerini görmemiz gerekiyor, yarın neler olup bittiğini göreceğiz. Herhangi bir fark yok Southampton’a hazırlandığımız gibi veya önceki maçlarda olduğu gibi hazırlanıyoruz. Onlara karşı oynadığımız oyunlara bakarsak kadro olarak neler yaptığımıza bakın. Her maç yeni bir meydan okuma, bundan dolayı kadroyu inceliyoruz.”

Yoğun fikstür ve zorlu maçlar hakkında Guardiola: “Yılın en önemli olaylarından biri. Yeni bir yarışma ve sürekli bazı şeyleri öğrenmeye çalışıyoruz. Elimizdeki güçlü noktalara göre oyunu hazırlıyoruz ve daha iyi olmak için neler yapabileceğimize bakıyoruz. Bu hafta sonu için çok zorlu bir maçımız var. Sahip olduğumuz zihniyet bu. Uluslararası aradan önce Paris Saint-Germain ve Liverpool’a karşı yine aynı şey olacak. Sadece önümüze hazırlanıyoruz.”

Premier Lig ve daha fazlası hakkında Guardiola: “Her yıl bunun (Premier Lig) öncekinden daha zor olduğu fikrine kapılıyorum. Gerçekten zor. Bizim için inanılmaz bir meydan okuma. Meydan okumayı kabul ediyoruz ve buna devam ediyoruz. Premier Lig için büyük bir iltifat, zorlu ve keyifli bir süreç. Özel menajerleriz ve böyle bir ligde olduğumuz için gurur duymalıyız. Birçok anlamda mükemmel, en kaliteli oyuncular burada. Her kulüpte 15, 16 olağanüstü oyuncu var. Ve şimdi taraftarlar geri döndü. Burada olmak ve bu ülkede Premier Lig’in tadını çıkarmak bir onur, bunun için herkese teşekkür ederim.”

Kaynak: https://www.mancity.com/