Guardiola yeni sözleşmeye imza attı!

Sözleşmesinin son yedi ayına giren başarılı teknik adam Pep Guardiola, Manchester City ile olan kontratını iki yıl daha uzattı. Uzun zamandır adı eski takımı Barcelona ile anılan İspanyol teknik adam, herkesi şaşırtarak Premier League’de kalmayı tercih etti.

2016 yılında Manchester City‘e katılan ve geldiği günden bugüne altı kupa kazanma başarısı gösteren Pep Guardiola; Barcelona’da dört, Bayern Münih’te geçirdiği 3 yıllık dönemlerin ardından en uzun soluklu menajerlik dönemine imza attı.

Kulübün resmi sitesine yeni sözleşmesi hakkındaki düşüncelerini dile getiren Pep, “Manchester City‘ye geldiğimden beri, kulüpte ve şehirde çok hoş karşılandım. Oyuncular, personeller, taraftarlar, Manchester halkı ve yönetim kurulu başkanı ile kulüp sahibi hep yanımda oldu. O zamandan beri birlikte çok şey başardık, goller attık, oyunlar ve ödüller kazandık; hepimiz bu başarıdan gurur duyuyoruz. Bu tür bir desteğe sahip olmak, herhangi bir yöneticinin sahip olabileceği en iyi şeydir. İşimi iyi yapmak isteyebileceğim her şeye sahibim ve işletme sahibi, başkan, Ferran Soriano ve Txiki’nin gösterdiği güven beni alçalttı. bu sezondan sonra iki yıl daha devam edeceğim. Bizim için zorluk, gelişmeye devam etmek ve Manchester City’nin bunu yapmasına yardımcı olmaktan çok heyecan duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Manchester City Başkanı Khaldoon Mubarak ise Pep Guardiola’ya duyduğu güvene ve onun sayesinde gelen başarılara dikkat çekti. Mubarak, “Pep Guardiola’nın tutkusu ve zeki yaklaşımının artık oynadığımız futbolun dokusuna ve kulüp olarak kültürümüze işlemiş olması, onun niteliklerinin kanıtıdır. Bu etki, görev süresi boyunca başarımızın merkezinde yer aldı ve bu nedenle, hem sahada hem de saha dışında elde edilecek çok şey olduğuna dair görüşümüzü paylaşmasından dolayı çok mutluyum. Pep’in sözleşme uzatması, uzun yıllar boyunca gelişen bir yolculuğun doğal bir adımıdır. Bu, kendisi ile tüm kulüp arasında var olan karşılıklı güven ve saygının bir ürünüdür. Aynı zamanda, istikrar ve yaratıcılığa da dayanır” dedi.

KEVIN DE BRUYNE DE KALMAK İSTİYOR!

Pep Guardiola’dan gelen müjdeli haberin ardından Manchester City taraftarlarını mutlu edecek bir başka haber ise Kevin de Bruyne’den geldi. Belçika’da bulunan ve milli takım forması giyen Kevin, yeni sözleşme görüşmelerine başladığını ve Manchester City’de kalmak istediğini söyledi. Kevin, “İyi takım sahipleriyle birlikte iyi bir kulüpteyim. Biraz görüşme halindeyiz, şu an için ileri değil. Şu anda görüşmeleri kendim yapıyorum. Kulüpte kalmak istiyorum, bu yüzden kolay. Kalmak istemezsem, birinin arabuluculuk yapması gerekir ama kalmak istediğinizde bu işler o kadar da zor değil” diye belirtti.

Kaynak: www.skysports.com