Guardiola ve Sterling kalmak istiyor!

UEFA’nın geçtiğimiz günlerde Manchester City’i şoka uğratan cezasının ardından tüm dünyada takımda kimlerin kalıp kimlerin kalmayacağı konuşulmaya başladı. Özellikle Pep Guardiola’nın kararının nasıl olacağı beklenirken, tecrübeli teknik adamın Manchester City’de kalmak istediği söylentileri çıktı.

Sky Sports’da, sözleşmesi 2020/21 sezonu sonunda bitecek olan İspanyol teknik adamın cuma günü ceza haberinin ardından oyuncularına şu sözleri söylediği yazıldı: “Bizi İkinci Lig’e koysalar bile, hala burada olacağım. Bu bir araya gelme zamanı.”

Haberin devamında Guardiola’nın aksine bu sezon 35 maçta forma giyen ve rakip fileleri 20 kez sarsan Sterling’in de takımda kalmak istediği vurgulandı. Oyuncuların her şeye rağmen sezonu en iyi derece ile bitirmek istediklerine odaklandıkları söylendi.

Manchester City CEO’su Ferran Soriano’nun oyunculara bu cezanın kalıcı olmadığını söylediği; yakın zamanda yapılan büyük hatadan geri dönüleceği konusunda güven verdiği yazıldı. Oyuncuların kulübün tutumuna güvendiği biliniyor.

Tüm bu açıklamalara rağmen Guardiola’nın adı Juventus ve eski kulübü Barcelona ile anılmaya devam ediyor.

Kaynak: www.skysports.com

Leave a Comment