Guardiola: Üzerimizde baskı yok!

Manchester City menajeri Pep Guardiola, Chelsea’yi 6-0 gibi tarihi bir farkla yenmelerinin ardından üzerilerinde hala bir baskı olmadığını vurguladı. Guardiola son üç maç sırasıyla Arsenal, Everton ve Chelsea’ye karşı alınan galibiyetlerin ardından oyuncularına teşekkür etti.

Son 10 hafta içinde dönem dönem düşüşler yaşayan ve Liverpool karşısında şampiyonluk yarışında avantajını yitiren Guardiola’nın öğrencileri, Chelsea maçında sergiledikleri futbolla adeta “geri geliyoruz” mesajı verdi. Maç fazlasıyla liderliği eline alan Manchester City, Etihad’da Chelsea’yi sahaya gömdü.

Maç sonu açıklamalarda bulunan İspanyol menajer takımına bu yolda güvendiğini ve herhangi bir baskı hissetmediklerini söyledi. Guardiola, “Üzerimizde baskı yok, baskı yok! Oyuncular kazanmak için oynuyor, kazanırsan şampiyon olursun, kazanamazsan bir daha ki sene denemelisin. Büyük bir takımda oyunculuk ve menajerlik yapan şanslı kişileriz. Ellerinden gelenin fazlasını yapmak zorundalar. Fakat üzerimizde baskı yok, baskı dünya ile ilgili. Baskı yaratmak için birçok sorun yaratılabilir” diye konuştu.

Alınan harika ve tarihi galibiyeti de değerlendiren City patronu, “Üst düzey bir takıma karşı inanılmaz bir galibiyet. Oyuncularım olağanüstüydü. Newcastle maçından sonra herkes aynanın karşısına geçti ve kendine baktı. Birbirimizle konuştuk ve gerçeği kabul ettik, ileri gittik. Son bir hafta içinde zorlu üç maça çıktık ve harika sonuçlar aldık. Bu arzu ile oynadıkları için oyuncularıma teşekkür ediyorum. İnanılmazdılar” diye belirtti.

Kaydettiği üç gol ile maçın yıldızı olan ve tarih yazmaya devam Agüero ile ilgili de konuşan Pep, “Chelsea çok fazla kaliteli savunmacıya sahip bir takım ve Agüero’ya karşı büyük bir tehdit oluşturuyorlardı. Kun biraz yoruldu fakat bunları yapacak düzeyde, özel bir oyuncu” dedi.

Manchester City ve Chelsea arasında geçen tarihi maçın ardından aralarındaki ilişki ile sürekli övgüler alan Guardiola-Sarri ikilisi maç sonu soğuk anlar yaşadı. Maç sonu meslektaşının yanına giden Guardiola umduğu tepkiyi göremedi. Alınan ağır mağlubiyet sonrası İtalyan menajer Sarri, Guardiola’yı tebrik etmeden soyunma odasının yolunu tuttu.