Guardiola: “Uyum sağlamalı ve yapmamız gereken şeye adapte olmalıyız”

Leicester City ile karşılaşacak olan Manchester City’de Pep Guardiola’nın gündemi sakatlıklar ve uluslararası araydı.

Takım için kritik düzeyde önem taşıyan ve durumları belirsiz isimlere değinen Pep: “Phil Foden, dün ilk kez antrenmana çıktı. Kevin de Bruyne geçtiğimiz hafta çalışmaları iyi geçirdi. Çalışmalarının bir kısmını tek başına bir kısmını ise burada kalan diğer oyuncular ve 18 yaş altı oyuncularımızla yaptı. İkisi de çok daha iyi hissediyorlar.”

Diğer yandan yaşanan milli takım karmaşasına değinen City patronu, Ederson ve Jesus’un durumunu da açıklığa kavuşturdu: “Şu an için umut ediyoruz ki oynayabilecekler. Bekleyip görmek zorundayız. Oynayıp oynamayacakların kesinleşmesi için yarın gelecek haberlere bakacağız.”

Yaşananların saçmalık olduğunu ifade eden Katalan menajer: “Açıkçası ne yapmamız gerektiğini bilmiyor ve yaşanan durumu anlayamıyorum. Milli takımları için doğdukları ülkeye gidip maça çıkmak oyuncular için bir gururdur. Brezilyalı oyuncuların ardından, seyahat edemeyen diğer oyuncuların da yasaklanması istendi. Orada oynayamadılar, burada oynayamazlar. Bu tamamen delilik” ifadelerini kullandı.

Arsenal, Liverpool, United ve Chelsea’den oyuncuların da oynamasına pozitif yaklaştıklarını, ancak seyahat etmeleri gerektiği için onların da oynayamadığını belirten Guardiola, “10 gün otelde karantina da kalmak zorundalar. Anlaması gerçekten zor, bu yüzden FIFA’dan bir açıklama bekleyeceğiz” dedi.

Zack Steffen’in Covid testinin pozitif çıkması ile ilgili ise; “Şu an Amerika Birleşik Devletleri’nde. İzole durumda ve karantina altında çünkü testi pozitif. Bir ya da iki hafta içinde 2 PCR testi daha yaptıracak ve ardından geri dönecek” İfadelerini kullanan menajer tüm bu milli ara problemleri hakkında fikirlerini belirtti.

Milli takım dönemlerinin son 10 yıldır bu şekilde gerçekleştiğine değinen Guardiola, “Bu son 10 yıl boyunca böyle devam etti. Bu yüzden uyum sağlamalı ve yapmamız gereken şeylere adapte olmalıyız” şeklinde konuştu.

Kaynak: https://www.mancity.com/