Guardiola: “Takımın tamamına güveniyorum!”

Steven Gerrard yönetimindeki Aston Villa ile karşılaşmaya hazırlanan Manchester City patronu Pep Guardiola, maç için düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Sakatlıklar hakkında Pep Guardiola: “Kevin hala antrenman yapmadı, Covid testi negatif sonuçlanmasına rağmen hala sahaya adım atmadı ve durumunu takip ediyoruz. Jack, dün takımla birlikteydi ve Phil ise ilk dakikalarını almak için hazırlanıyor. Her ikisi de yarın Birmingham’a seyahat edip edemeyeceklerini görmek için test edilecek. Kevin’in üstün kalitesini göstermesi için formda olması gerekiyor. Phil ve Jack hala aynı pozisyonda, aynı durumdalar. Belki yarın oynayabilirler ama çok fazla dakika alacaklarını düşünmüyorum. Doktor yarın ikisini de görecek. John Stones gayet iyi durumda, herhangi bir problem yok.”

Kadro durumu hakkında Pep Guardiola: “Birkaç kişi eksiğiz. Aymeric Laporte aramızda değil. Geri dönmeliyiz. Oyuncular herhangi bir nedenle sakatlık yaşarsa veya kırmızı kart nedeniyle oynayamadıklarında asla şikayet edemeyiz. Takımın tamamına güveniyorum ve biri oynayamayınca diğerlerinin geleceğini biliyorum.”

Steven Gerrard hakkında Pep Guardiola: “Gerrard, Premier Lig’de menajerlik yapıyorsa zaten iyi bir menajerdir. Premier Lig’de veya bir alt ligde kalitesiz tek bir menajer olduğuna inanmıyorum. Bunlar, şampiyonluklar için savaşacak oyuncuları eğitebilen inanılmaz menajerler. Gerrard kendisini göstermiş bir isim, onun hakkında çok konuşmaya gerek yok, zaten iyi bir teknik direktör. Yeni bir menajer iseniz herkesi ikna etmek zorunda olduğunuzu biliyorum, bu günleri yaşıyoruz. Palace ve Brighton karşısında bunu gösterdi, onun neler başarabileceğini hayal edebiliyorum. Oraya gidiyoruz ve mümkün olan en zorlu maçla karşılaşacağımızı biliyorum.”

Takımının istikrarlı bir şekilde gol atması hakkında Pep Guardiola: “Şimdiye kadar yaptığımız yol olağanüstüydü. Olağanüstü oynuyoruz. Önümüzde en zorlu ay var, bu yüzden buna devam etmeliyiz. Ama yapmazsak Şampiyonlar Ligi’ne kalifiye olamayız. En çok gol atanlar listesinde değiliz. Mane, Salah ve Jota’ya bakın, kaç gol attılar, biz onlardan değiliz. En iyi yedi, sekiz veya dokuzda bulunuyoruz. Takım halinde savunma yapıp takım halinde hücum ediyoruz, yoksa hayatta kalamayız.”

Aston Villa ile karşılaşacak olan Jack Grealish hakkında Pep Guardiola: “Mükemmel başladığını söyleyebilirim. Bence onun işler daha kolay oldu çünkü birçok İngiliz oyuncuyu zaten tanıyor ve diğer adamlar da iyi insanlar. Onun için sorun değil. İyi oynadı ama süreklilik gerekiyor. Her zaman biraz zamana ihtiyaç vardır, eminim daha iyi olacaktır.”

Kaynak: https://www.mancity.com/