Guardiola, “Şu an oyuncularımla yakınlık kuramıyorum”

Manchester City menajeri Pep Guardiola, Chelsea maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında takımının durumu ve sakatlık tablosu hakkında açıklamalarda bulundu.

Kyle Walker ve Gabriel Jesus’un koronavirüs testlerinin pozitif gelmesinin ardından üç yeni vakayı daha doğrulayan Manchester City’de Pep Guardiola, yaşanılan duruma açıklık getirdi. Chelsea maçı için düzenlenen basın toplantısında durumu değerlendiren Guardiola, “Şu anda beş oyuncumuz bu konuda eksik görünüyor. İlk vakalar iki oyuncu ve iki personeldi. Ardından üç yeni vakaya daha tanıklık ettik. Premier League bize oyuncuların isimlerini açıklamamamız konusunda uyarı verdi ancak yarın göreceksiniz çünkü onlar seyahat edemeyecek. Bize yapmamamızı söylediler ama bazı kulüpler duyurdu, bazıları yapmadı. Oyuncuların mahremiyetine saygı duymalıyız ama yarın orada olmayan üç önemli oyuncuyu göreceksiniz. Size şu an söylememe izin yok” dedi.

Ertelenen Everton maçı hakkında da düşüncelerini ifade eden İspanyol menajer, Everton maçının ertelenmesini istemediklerini fakat yaşanılan durumdan dolayı anlayışla karşıladıklarını vurguladı. Everton maçı için yeteri kadar oyuncuya sahip olduğunu söyleyen Guardiola, “Everton ile oynamak için yeterli oyuncumuz vardı, bunun için yeteri kadar oyuncumuz gerçekten vardı. Oynamak istiyorduk fakat vakaların doğrulanmasından önce virüs zaten kulübümüzün içindeydi. Oynayabilmek ve durumu duyurmak için Carlo Ancelotti’yi aradım, ancak önderlik ettiğimiz ve enfekte olmuş oyuncularımızla temas halinde olsaydık, Everton’a da virüsü bulaştırabilirdik. Bu büyük bir riskti. Sadece burada değil. Dünya çapında da. Sorun hala burada ama şimdi dezenfekte ettik, CFA’yı temizledik ve testler yapıyoruz ve umarım bunların hepsi olumsuz olacak. Umarım enfekte olanlar sağ salim geri gelir. Birkaç durumda test edilenlerden hala takım için olumlu sonuçlara sahip değiliz. Premier Lig’in söyleyeceklerini takip edeceğiz. İlk karantinadan sonra tüm ekstra önlemlerle inanılmaz bir iş çıkardıklarını biliyorum” diye belirtti.

“HERKESİN BAŞINA GELEBİLİR”

Koronavirüs nedeniyle oyuncularından uzak kalmanın zorluğunu öğrendiğini belirten Guardiola, geçtiğimiz aylarda bu sorunla karşı karşıya gelen Newcastle United örneğini verdi. Guardiola, “Newcastle’a bir bakın. Steve Bruce ile konuştum ve 20’den fazla kişinin geçmişte enfekte olduğunu, bunun kulübü için ne kadar zor olduğunu açıkladı. Burada, Fulham’da, dünyanın herhangi bir yerinde olabilir. Dünyada pek çok vaka var. Oyun oynamaktan çok memnunuz ama aynı zamanda virüsün burada olduğu gerçeğini de görmezden gelemeyiz ve tam olarak ne zaman aldığınızı bilmiyoruz, ama virüsü kapabilirsiniz. Bu yüzden maskeler takıyoruz ve sosyal mesafeye uymaya devam ediyoruz” dedi.

“SAHADA İSTEKLİ OLMALIYIZ”

Oynanacak zorlu Chelsea maçını da değerlendiren Pep, “Sonuçta oyuncularımla yakın değilim, soyunma odası kavramı şu an için yok. Bizi sahada görüyorlar ve sadece o derece bir yakınlık kurabiliyoruz. Daha fazlasını yapamıyoruz. Chelsea karşısında yer alacak birçok kaliteli futbolcumuz var. Şehvetle ve istekle sahada olmalıyız, bizim için bu detaylar çok önemli. İşimizi yapmaya ve iyi bir performans göstermeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: https://www.mancity.com