Guardiola: “Sadece maçları kazanmaya çalışıyoruz!”

Everton maçı için düzenlenen basın toplantısına katılan Manchester City patronu Pep Guardiola, birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Farklı kulvarla yarışmaya devam etmeleri hakkında Pep Guardiola: “Uzun bir yol olduğunu biliyoruz. Her maçta kendimiz olmaya çalışıyoruz. Sadece Premier Lig’de değil, tüm müsabakalarda olmak güzel. Bulunduğumuz konumda olmaktan çok mutluyum. Daha iyi savunmaya ve daha iyi hücum etmeye çaba gösteriyoruz, bu şekilde maçları kazanmaya çalışıyoruz. Premier Lig çok zor ve bunu biliyoruz.”

Everton deplasmanı hakkında Pep Guardiola: “Geçmişte bunu yapabilmiştik, alınan mağlubiyetleri hiç düşünmemiştim, yarın Goodison Park’ta Everton’a karşı yeni bir menajer ve puana ihtiyaçları var. İyi bir oyun oynayıp kazanmaya çalışmak istiyoruz.”

Ukrayna’daki durumun ortasında Oleksandr Zinchenko hakkında Pep Guardiola: “Onunla kişisel olarak konuştuk ve bir bakıma herkes konuştu. Bunlar bugün tüm dünyada manşetlerde ve bu bir endişe nedeni. Ama Aleks inanılmaz derecede güçlü bir adam. Bu kolay değil ama dün antrenmanda harikaydı. Gerekirse oynamaya hazır gözüküyor.”

Şampiyonluk yarışı hakkında Pep Guardiola: “Bunu tartışmak zorundayım. Ocak veya Şubat’ta bu güne kadar asla şampiyon olmadık; mesela Arsenal’in dün nasıl savaştığını görüyorsunuz, bunu biliyorduk. Bir sonraki maçı kazanmak için çalışıyoruz, bunun böyle olacağını zaten biliyorduk. Rakipler çok iyi, sadece Liverpool değil, herkes çok iyi.”

Kaynak: https://www.mancity.com/