Guardiola: “Premier Lig unvanına gol farkı karar verebilir!”

Pep Guardiola, Premier Lig’in üst sıralarındaki çekişmenin oldukça sert olduğunu ve kupayı müzesine götürecek takımın sezonun son gününde ortaya çıkabileceğini hatta bunun gol farkıyla bile olabileceğini söyledi.

Guardiola’nın Manchester City’si şu anda ligde 2. sırada, Liverpool’un üç puan gerisinde, ancak bugün Everton deplasmanından galibiyetle dönmeleri halinde averaj farkıyla liderliğe yükselecek.

Geçtiğimiz sezonun şampiyonu City, Liverpool’un son iki maçta iki beraberlik almasıyla birlikte bahisçiler tarafından şampiyonluk için yeniden favori olarak düzenlendi. Lakin Guardiola, Liverpool’un, takımını her yönden zorlayacağına inanıyor.

Açıklamalarda bulunan İspanyol çalıştırıcı, “İlk mesaj oyunu kazanmak. İkincisi ise eğer gol atabiliyorsanız, daha fazla atmak. Belki de Premier Lig’i gol farkıyla kazanabilirsiniz. Bugün çocuklara şunu söyleyemem, 25-0 kazanmamız gerekiyor. Asla bunu söylemem çünkü ilk önce maçı kazanmalıyız. Sonrasında skoru deneyebiliriz. Bir şeyden eminim ki, Premier Lig’i kazanan ya son hafta ya da sezonun bitimine iki hafta kala kazanacak; yarış sonuna kadar devam edecek.

Manchester City, Goodison Park’a yaptıkları seyahatten sonra Şubat ayının geri kalanı için yoğun ve değişik bir fikstür programına sahip.

Pep, Şubat ayında kendi tarafına olan taleplerin “korkunç” olduğunu ve daha parlak bir Mart olacağını umduğunu söylerken, “Yurt dışındayken -ve buraya gelmeden önce- herkes Aralık ayı hakkında konuştu. Boxing Day bittikten sonra fikstürü gördüm. Tek tepkim, ‘daha kötü bu daha kötü’ oldu. Şubat, Aralık ayından daha zor. Mart ayına geldiğimizde, benim tecrübelerime göre, günler daha uzun, eğitim seanslarınız daha iyi şartlarda, güneş tepemizde, sezonu daha iyi analiz edebiliyorsunuz ve eğer ilk dörtte iseniz dışarıda kahve içebiliyorsunuz! Ama şu anda bu konumda değiliz çünkü bu ay her oyun açısından berbat bir final” dedi.

Kaynak: https://www.skysports.com