Guardiola: “Premier Lig beni daha iyi bir menajer yaptı”

Pep Guardiola, Premier Lig’in tahmin edilemezliğinin kendisini İspanya ya da Almanya’da olduğundan daha iyi bir yönetici yaptığını ifade etti.

İspanyol menajer, Manchester City’de üçüncü sezonunu geçirmekte, geçtiğimiz sezon 100 puan ile şampiyon olarak rekor kırmıştı.

Guardiola, Manchester City kariyeri öncesi Barcelona ile 3 La Liga ve 2 kez Şampiyonlar Ligi kupasını, Bayern Münih ile de 3 yıl üst üste Bundesliga’yı kazanmıştı. Ancak 47 yaşındaki menajer, yönetim yeteneklerinin İngiltere’ye geldiğinden beri daha da geliştiğine inanıyor. Çarşamba günü, Liverpool Üniversitesi’nde Peers Yıllık Konferansı’na katılan Guardiola, “Almanya ve İspanya’da olduğumdan daha iyi bir yöneticiyim. Çünkü bu inanılmaz ligi birçok durumda ele almayı öğrendim. Bir iş yapıyoruz, dünyanın dört bir yanından herkes bizi izliyor ve bu harika.” dedi.

Şampiyonluk için yarışan takımların fazla olduğunu belirten Guardiola, beş ya da altı takımın Premier Lig’i kazanabilecek gücünün olduğunu söyledi. Manchester City 32 puanla en yakın rakibi Liverpool’un 2 puan önünde bulunuyor. Milli aranın tamamlanmasıyla Manchester City, Londra’da West Ham’a konuk olacak.

Geçtiğimiz sezon City’nin başında Carabao Kupası, Premier League ve Community Shield’i kazanan Pep, milli takım çalıştıracak kıvama geldiğini dile getirdi. Guardiola, “Ben milli takım menajeri olmak istiyorum. Yani evet, er ya da geç gerçekleşecek, eğer bir şansım varsa bazı uluslararası takımları çalıştırmak isterim.” diye belirtti.