Guardiola: “Oyunumuzu empoze etmeye çalışacağız!”

Ligin açılış haftasında rahat bir galibiyet alarak yoluna doludizgin devam eden Manchester City‘de patron Pep Guardiola, Bournemouth maçı için basın toplantısına katıldı.

Bournemouth’un oluşturduğu tehditler hakkında konuşan Pep Guardiola: “Oldukça iyi baskı yapıyorlar, arkadan çok iyi pozisyon alıyorlar, genellikle savunmada beş oyuncuları var. Ayrıca arkada sağlam bir yapı ile savunma yapıyorlar, ortada oldukça darlar, topa sahip olduklarında sizi sürükleyebilirler ve hücum oyuncuları arasında iyi bağlantı kurabilirler. Bir alt ligdeki tüm takımlar gibi iyi ayarlanmış parçaları var, ancak oyunumuzu empoze etmeye ve bunlardan kaçınmaya çalışacağız.”

Erling Haaland’ın gelişimi hakkında Pep Guardiola: “Gol atma sürecinde golcünün sadece topun gelmesini beklemesinden hoşlanmıyorum. Eğer bırakmak istiyorsa bunu yapabilir. Erling’in geliştirmesi gereken çok fazla noktası var. Daha iyi bir oyuncu olabilir ve bunu yapacak iradesi var. Futbol oynamayı seviyor. Belki de Messi bile olabilirsin ama hiçbir oyuncunun gelişimini tamamladığını düşünmüyorum, her zaman daha çok gelişebilirsin. Tüm oyuncuların gelişmek için açıkları var. Burada olmamızın nedeni de bu. Onlara yardım etmeye çalışmak.”

Anderlecht’in sol beki Sergio Gomez’i kadrosuna katmak için anlaşmaya varıldığını söyleyen Guardiola: “Kulüp her zaman tüm pozisyonlarda birçok olasılık üzerinde çalışıyor. O, Barcelona’dan Borussia Dortmund’a giden yetenekli bir oyuncu. Vincent Kompany tarafından Anderlecht’te özel bir şans buldu. O olağanüstü bir oyuncu. Size söylememe gerek yok, herkes biliyor, bizimle birlikte olacak.”

Kaynak: https://www.mancity.com/