Guardiola: “Önümüzdeki günlerde her şey olabilir!”

Hafta sonu oynanacak Arsenal maçı için basın toplantısı düzenleyen Pep Guardiola, takımından transfere birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Manchester City’nin gündeminden düşmeyen transfer dedikoduları ile basın toplantısına başlayan Guardiola, Harry Kane ve Cristiano Ronaldo süreçlerini değerlendirdi. İsmi anılan oyuncular hakkında yorum yapmaktan çekinen Guardiola, “Pek bir şey söyleyemem. Harry Kane muazzam bir kulüp olan Tottenham ile yoluna devam etmek istedi. Cristiano Ronaldo ise Juventus’un futbolcusu. Söyleyebileceğim tek şey, transferin bitmesine üç, dört gün kala her şey olabilir. Şu an sahip olduğumuz kadrodan fazlasıyla memnunum ve aynı kalacağız. Ben hep aynısını söylüyorum. Nerede oynamak istediğine Cristiano karar verecek, Manchester City değil, ben değil! Uzakta olan birçok şey var ve bu süreçler bizim dışımızda ilerliyor. Dünya futbolunun en iyi iki oyuncusunun tadını çıkarma şansımız oldu. Cristiano ve Lionel’in bir daha tekrarı olmayacak. Sadece bunları söyleyebilirim. Takıma dönersek, sahip olduğum kadrodan inanılmaz memnunum, hatta memnun olmaktan daha fazlası. Sergio’nun gitmesi ve Jack’in gelmesi dışında aynı takımız Yapmamız gerekenlere ve şu anda sahip olduğumuz oyunculara odaklanıyorum” dedi

Sözlerine devam eden Pep Guardiola, “İki yıl sonra takımdan ayrılmayı düşünmüyorum, sonuçlar kötü olursa iki ay sonra ayrılabilirim. Yönetimle konuştuğumuzda da bunları söylüyorum. Tek söylediğim şey Manchester City’den ayrıldıktan sonra bir müddet futboldan uzak kalacağım. Bir yıl belki iki yıl hatta belki daha çok, bunu şu an için düşünmüyorum. Kulüp bizim için her şeyi yapıyor. Kane transferinde de denedik. Ama bizimle görüşmek istemedikleri için teklif dahi götüremedik. Elimizden fazlası gelmiyor. Müzakere etmek istemedikleri zaman söyleyecek bir şey olmuyor. O bir Tottenham Hotspur oyuncusu ve Londra’daki son yıllarında ona en iyisini diliyorum” dedi.

Yaklaşan milli ara hakkında alınacak kararları değerlendirerek sözlerine devam eden Guardiola, “Kulüple Premier Lig ile yaptıkları görüşmeler hakkında konuşmam gerekiyordu. Milli takımda oynayıp geri gelip on gün otelde kalmanın hiçbir anlamı yok. Bence kimse seyahat etmeyecek, artı hiçbir yanı yok” diye konuştu.

Arsenal maçı öncesi açılacak Vincent Kompany ve David Silva heykelleri hakkındaki görüşlerini de belirten Guardiola, “Kulüp ve başkanımız böyle bir karar aldılar. Olağanüstü kariyerleri için onlara büyük bir tamamlayıcı olacak. Şu anda olduğumuz takım olmamıza çok yardımcı oldular. Umarım David ve Vincent’ın aileleri bu harika jest karşısında mutlu olurlar. Gelecekte böyle heykeli dikilecek daha fazla oyuncu olacağına eminim. Bana çok yardımcı oluyorlar. Vincent olağanüstü bir kaptandı. Birçok ana ilham veren bir lider. Bir gün Manchester City’nin menajeri olacağına eminim, bu benim en güzel dileklerimden biri. David Silva… O bizim için her zaman kilit bir oyuncuydu. Özellikle dar alanda nasıl oynanacağı konusunda ondan çok şey öğrendim. Kariyerim, olağanüstü oyunculara koçluk yapmakla geçti. Onlar hem benim için hem takım için çok önemli isimler” dedi.

Son olarak rakibi Arsenal’in menajeri Mikel Arteta hakkında konuşan Pep Guardiola, eski yardımcı antrenörü hakkında destek mesajları verdi. Guardiola, “Arsenal yeni bir şey inşa etmek istiyor ve Mikel’e güveniyor. Ona zaman gerektiğini hep söyledim, onunla sadece iki kez karşılaştık. İnsanlar hemen başarının gelmesini bekliyor, zamanı kimse konuşmuyor. Onun için para harcıyorlar, ona güveniyorlar. Kesinlikle yeni bir şey yapmak istiyor ve onun hakkındaki düşüncelerimi herkes biliyor. Ona destek olmaya devam etmeliler” dedi.

Guardiola ayrıca Kevin De Bruyne’nin iyileşme sürecinde olduğunu ve hala fit duruma gelemediğini belirtti.

Kaynak: https://www.mancity.com/