Guardiola, “Messi’nin futbolu Barcelona’da bırakmasını istiyorum”

Manchester City menajeri Pep Guardiola, Lionel Messi’nin İspanyol kulübü ile aralarındaki bağ nedeniyle kariyerini Barcelona’da bitirmesini istediğini söyledi.

Manchester City ile geçtiğimiz gün kontratını yenileyen ve iki yıl daha Premier League’de kalması planlanan Pep Guardiola’nın imzasının ardından Lionel Messi transferi tekrar gündeme gelmişti. Guardiola’nın kontratını yenilemesiyle Barcelona’dan bu yaz ayrılması beklenen Lionel Messi’nin yeni durağının Manchester City olacağı konuşulmaya devam ediyor. Çıkan spekülasyonların ardından basın toplantısında durumu değerlendiren Pep, Messi’nin İspanya’daki güçlü bağları ve geçmişinden dolayı Barcelona’da kalmasını istediğini söyledi.

Messi hakkındaki düşüncelerini dile getiren Pep Guardiola, “Leo Messi, Barcelona’nın bir oyuncusu ve benden fikrimi soruyorsanız, bir oyuncu olarak benim için yaptıkları adına çok minnettarım, aynı şekilde Barcelona’ya da minnettarım başından beri bana kesinlikle her şeyi verdiler. Akademide geçirdiğim zamandan beri beni destekledir. Bu yüzden kariyerini orada bitirmesini istiyorum. İstediğim de bu. Bir Barcelona taraftarı olarak Leo’nun orada kalmasını istiyorum. Ama bu yıl sözleşmesini tamamlayacak ve bundan sonra ne olacağını, aklından neler geçtiğini bilmiyoruz. Şu anda o bir Barcelona oyuncusu ve transfer pazarı Haziran veya Temmuz’a kadar açılmayacak, bu yüzden ondan önce kendi oyuncularımız ve başarılarımızı konuşmalıyız. Başka bir şey söylemem doğru olmaz” diye konuştu.

Kaynak: https://www.skysports.com