Guardiola Mahrez’in oynayamama sebebini açıkladı!

Manchester City patronu Pep Guardiola takıma geçtiğimiz yaz katılan ve ödenen ücretten dolayı gündemi sarsan Mahrez’in forma giyememesinin kendisini üzdüğünü söyledi. Üzüldüğünü itiraf eden Guardiola oyuncunun oynayamamasından dolayı suçlu olmadığını vurguladı.

60 milyon poundluk rekor transfer ücreti ile sezon öncesi Manchester’ın yolunu tutan Mahrez, 30 Aralık’ta oynanan Southampton maçından bu yana Premier Lig’de forma giyemedi. Cezayirli oyuncu antrenmanlarda etkileyici oyununa rağmen sezonun formda isimleri Sterling, Sane ve Bernardo Silva’nın arkasında kaldı.

Oyuncunun oynayamaması hakkında açıklamalarda bulunan Guardiola, “Onun forma giyememesinden dolayı üzgünüm, çünkü o harika bir oyuncu. İnanılmaz şekilde antrenman yapıyor. İnanılmaz derecede yetenekli bir futbolcu ama şu an 5 farklı golcümüz var. Son maçlarda da Leroy forma giyemedi. Müthiş oyuncularımız var. Oyuncularımın forma şansı bulamamasının tek sebebi kesinlikle bu. Şu anda Sterling ve Bernardo harika bir form yakaladı. Üzgünüm ama ona o dakikaları veremem” diye konuştu.

27 yaşındaki Mahrez bu hafta sonu oynanacak olan FA Kupası’nda forma giyebilir. Newport ile karşılaşacak olan City’nin fazlasıyla rotasyon yapması bekleniyor. Kadroda zaman zaman şans bulabileceğini belirten Guardiola, “Düzenli ve yüksek seviyede oynaması için bol bol forma şansı bulması gerekiyor. O zamanlar gelmeye başlayacak. Üst üste dört ya da beş maç oynadığı zaman harika bir oyuncu olacak, şu an için bu kolay gözükmüyor. Ama ona inanıyorum o yakaladığı şansları iyi kullanacak” dedi.

Leave a Comment