Guardiola: “Lig daha da zorlaşıyor!”

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Manchester City patronu Pep Guardiola, West Ham maçı için düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Potansiyel sol bek transferi ve arayışı hakkında Pep Guardiola: “Joao Cancelo orada veya Nathan Ake orada olabilir. Bakalım, transfer için hala vaktimiz var. Bu ayın sonuna kadar bunu değerlendireceğiz.”

Barcelona ile anılan Bernardo Silva’nın geleceği hakkında Pep Guardiola: “Oleksandr Zinchenko, Raheem Sterling ve Gabriel Jesus ile çalışmaktan çok mutluydum. Harika karakterli üç adamdılar, ancak bazen daha iyi birçok nedenden dolayı yollarımızı ayırmamız gerekiyor. Oyuncuların arzusu her şeyden daha önemli ve insanların burada mutlu olmasını istiyorum. Bernardo’nun kalmasını çok isterim, o özel bir oyuncu ama ne olacağını bilmiyorum. Kesinlikle kalmasını istiyorum. Ama geçen sezon farklı oyunculara cevabım aynıydı. Bir oyuncu ayrılmak isterse ve kulübe yönelik iyi bir teklifi varsa, bu sağduyudur. Bu hiçbir şey değil, gerçek bu. Bernardo çok özel bir oyuncu, önemli bir oyuncu ama ne olacağını bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla bize bir teklif gelmedi.”

Erling Haaland ve Julian Alvarez ile çalışma şansı hakkında Pep Guardiola: “Takımın geri kalanına uyum sağlamaları, takım arkadaşlarıyla ilişkilerinin iyi olması önemli. Buraya geldiğimden beri sahip olduğum tüm oyuncular kaliteli, aksi takdirde Manchester City’de olmazlardı. Gayet iyi gidiyoruz.”

West Ham hakkında Pep Guardiola: “Buradaki basın toplantısına her başladığımızda sezonun daha zor olacağını hissediyorum. Bunu her söylediğimde, gelecek sezonun daha zor olacağını düşünüyorum. Her kulüp daha iyiye gidiyor. Yöneticiler çok heyecanlı ve bu yüzden Premier Lig en iyisi.”

Kaynak: https://www.mancity.com/