Guardiola, “Kazanmak için acı çekeceğimizi biliyoruz”

Pazar günü oynanacak olan zorlu Liverpool maçı öncesi düşüncelerini dile getiren Pep Guardiola, kazanmak için acı çekmeleri gerektiğini bildiğini söyledi.

Geçtiğimiz sezonu Liverpool’un arkasında kalarak tamamlayan ve son yıllardaki en büyük rakibinin şampiyonluğu görmek zorunda kalan Pep Guardiola, hafta sonu oynanacak olan maç hakkındaki düşüncelerini dile getirdi.

Takımının kazanmak için kendisini zorlamasını ve acı çekmesi gerektiğine dikkat çeken Guardiola, “Liverpool gibi takımlara karşı oynadığınızda, her zaman acı çekmeniz gereken anlar yaşarsınız. Bunu biliyoruz, bunu yapmalı ve gücümüzü mümkün olduğu kadar kullanmaya çalışmalıyız. Birbirimizi artık çok iyi tanıyoruz, birçok kez karşılıklı oynuyoruz. 90 dakikalık bir maç beklemiyorum orada olacağız veya orada olacaklar, her iki taraf bu maçı bırakmayacak. İnişler ve çıkışlar olacak, istikrarlı olmalı ve şansımızı denemeliyiz ve kontrollü olmalıyız. Her iki takım da saldırmak istiyor, her iki takım da denemek istiyor” dedi.

“PREMİER LİG BAŞKANLIK SEÇİMLERİ GİBİ”

Liverpool’un şampiyon unvanına sahip olduğuna da dikkat çeken Pep, “Onlar şampiyon oldu, bizse Şampiyonlar Ligi’ne katılmaya hak kazanmıştık. Sadece farklı bir oyun olacak. Her iki tarafta da farklı oyuncular olacak. Geçmişe iyi ya da kötü bir şekilde çok fazla dikkat etmiyorum. Bu önemli bir oyun, ancak Premier Lig ABD’deki başkanlık seçimleri gibi, tüm oylar sayılmalı yani oynanacak çok maç var” ifadelerini kullandı.

Premier Lig’i ABD’deki başkanlık seçimlerine benzeten İspanyol teknik adam, ligdeki birçok takımın güçlendiğine ve ligin daha da zorlaştığını vurguladı. Guardiola, “Liverpool en büyük favori, ancak pandemide durum biraz farklıydı. Diğer takımların güçlü olduğunu görüyorum. Leicester geçen sezonun çoğundaki seviyeyi korudu, Arsenal yarışmacı olmak için ileriye dönük büyük bir adım attı, Tottenham’da Mourinho istediği takıma artık sahip. Chelsea şu anda istikrarlı ve en iyi oyuncuları oynatmak için büyük bir kadroya sahip. Manchester United şu anda sonuçlar açısından iyi değil, ancak geçen sezon sahip oldukları kaliteyi gördük, her zaman tehlikeliler” diye belirtti.