Guardiola: “Kazanma arzusu kendiliğinden geliyor!”

Manchester City patronu Pep Guardiola, hafta sonu oynanacak olan Manchester derbisi öncesi kameraların karşısına geçti.

Düzenlenen basın toplatısında birçok konuya değinen Pep Guardiola, kazanma arzusunun galibiyetlerin ardından kendiliğinden geldiğini vurguladı. Son 28 maçını kaybetmeyen ve 21 maçlık galibiyet serisini değerlendiren Guardiola, “Kendiliğinden geliyor, tekrar kazanma ve kazanmayı sürdürme arzusu. Hiçbir kelime oyunculara arzu aşılamaz. Her şey arkadaşlarıyla rekabet etmekten ve elimizden gelenin en iyisini yapmak istemekten geliyor. İnsanlar kazandığımız için güzel şeyler söylüyor. Kazandığında koku güzeldir ama kaybedebiliriz. Bu yüzden bakış açımız sakin. Yarın inanılmaz derecede iyi bir antrenman yapmak ve sonra iyi bir maç görmek istiyoruz. Kariyerimde inanılmaz derecede aç takımlarım vardı. Beraber olduğumuz için şanslıydık. Yaptığımız şeyi yapmak, sadece kazanmak ve kazanmak. Bu adamların yaptığı şey bizim Barcelona ve Bayern Münih’te yaptığımız gibi özel bir şeye sahip olmaları” dedi.

Hafta sonu oynanacak olan United maçına da değinen Guardiola, Manchester United‘ın küçümsenmeyecek bir rakip olduğunun ve maçın derbi anlamına geldiğinin altını çizmesine rağmen diğer maçlardan farkının olmadığını söyledi. Guardiola, “Tüm departmanlarda çok güçlüler. Defansif olarak iyiler, orta sahada Bruno Fernandes gibi kaliteli bir oyun kurucuya sahipler ve öndeki oyuncular, çok hızlı. Hayranlık duyduğum bir oyuncu olan Edinson Cavani ve deneyimleri de var. Kariyerini nasıl yaşadığını görebilirsiniz. Her zaman United birinci sınıftır. Son sezonlarda onların önünde olmak bizim için bir ayrıcalık. Hedefim son zamanlarda yaptığımız şeyi yapmak ve kendimiz olmak. Etihad Stadyumu’nda her zaman iyi sonuçlar alıyorlar, ancak avantajımızı genişletmemiz gereken fırsatı biliyoruz. Bu 38 maçtan sadece biri ve anlamını biliyoruz, onlar yarışmacı bir takım” diye konuştu.

“UMARIM HERKES BIRAKTIĞIMIZ GİBİ DÖNER”

United değerlendirmesinin ardından son olarak takımının sakatlık tablosunu da açıklayan Guardiola, oyuncuları hakkında güncelleme yaptı. Ake’nin tam antenmalara çıkmasının müjdesini veren Pep, “Bu bizim için iyi bir haber. Nathan tam antrenmalara geri döndü. Eğitim seanslarını yaptı ve gerçekten iyi hissetti. Herkes formda ve kendini iyi hissediyor. Bu bizim için çok önemli ve umarım uluslararası aradan sonra herkes yine çok iyi geri döner” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.mancity.com