Guardiola: “Her zaman olduğu gibi zorlu olacak!”

Manchester City menajeri Pep Guardiola, Anfield gezisi öncesi düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Düzenlenen basın toplantısına sakatlıklar hakkında başlayan Guardiola, maç için uygun olmayan oyuncuların Oleksandr Zinchenko ve İlkay Gündoğan olduğunu belirtti. Guardiola, “Uluslararası aradan sonra her ikisinin de geri dönmesini bekliyoruz. Bunu umuyoruz, şu an için ise onların yanımızda olmayacağını biliyoruz” dedi.

Sakatlık güncellemelerinin ardından Manchester City patronu Pep Guardiola, Liverpool menajeri Jürgen Klopp ile olan rekabetin kendisini geliştirdiğini söyledi. Guardiola, “Kesinlikle yardım etti, takımları bana daha iyi bir yönetici olmam için destek oldu. Beni başka bir seviyeye getirdi ve bu şekilde daha iyi bir yönetici olmam için ne yapmam gerektiğini gördüm. Hala bu işin içinde olmamın asıl nedeni bu. Bazı yöneticiler, Jürgen de onlardan biri, ileriye doğru adım atmanız için size meydan okuyor. Bu şekilde gelişmeye devam ediyorum” diye belirtti.

Takımının performansı ve Liverpool ile basın toplantısını sürdüren Pep Guardiola, son zamanlarda gösterdikleri performanstan mutlu olduklarını da belirtti. Guardiola, “Son iki oyunda seviyemiz çok büyüktü, gerçekten çok büyüktü. Fransa’daki sonuca rağmen, performans mükemmeldi. Stamford Bridge’de de aynıydı, umarım önümüzdeki dokuz ay bu şekilde devam edebiliriz. Liverpool buraya geldiğimden beri, ilk yıl belki değil ama 100 puan kazandıktan sonra hep yanımızdaydı. Geçen sezon aynı pozisyonda sakatlıklarla büyük sorunlar yaşadılar. Geçen sezon yine mükemmeldik. Her iki takım da her zaman oradaydı. Hem kulüpler hem de organizasyonlar her zaman oradaydık diyebiliriz. Önemli olan bu, ancak Premier Lig için mücadele edebilecek birçok takım olduğunu da biliyoruz. Sadece onların özelinde bakmıyoruz. Her zaman olduğu gibi zorlu olacağından şüphemiz yok” dedi.

Kaynak: https://www.mancity.com/