Guardiola: “Harcadığımız paraların bir geri dönüşü var!”

Yeni sezonu bu hafta sonu oynanacak olan Community Shield mücadelesi ile açmaya hazırlanan Manchester City‘de Pep Guardiola, düzenlenen basın toplantısında birçok konu hakkında düşüncelerini dile getirdi.

Jack Grealish hakkında konuşan Pep Guardiola, oyuncunun transferinden duyduğu mutluluğu ve oyuncunun kariyer için önemli bir adıma geçtiğini vurguladı. Grealish için harcanan paranın bir kısmının oyuncu satışından elde edildiğinin altını çizen Guardiola, “Gerçekten iyi bir şekilde takıma yerleşti ve önümüzdeki birkaç yıl içinde bize çok şey sağlayabilir. Kariyerinin en iyi yılları hala önünde. Bizimle başka bir seviyeye gelebilir. Bu parayı ona harcayabiliriz, çünkü yaklaşık 60 milyon sterline oyuncu sattık. Bunu yaptığınızda 100 milyon sterlin ödeyebilirsiniz. Grealish 26 yaşında ve önümüzdeki altı veya yedi yıl üst seviyede futbol oynayabilir. Sadece beceri açısından değil, zihniyet açısından da inanılmaz bir yeteneğe sahip” dedi.

Jack Grealish değerlendirmesinin ardından potansiyel transfer olarak dikkat çeken Harry Kane konusuna geçen Pep, düşüncelerini belirtirken Harry’nin hala Tottenham oyuncusu olduğunu belirtti. Pep, “O bir Tottenham oyuncusu ve Tottenham pazarlık yapmak istemiyorsa o zaman bu konuşmalar biter. Sadece Manchester City için değil, onunla imzalamak isteyen başka kulüpler de var. Biz bir istisna değiliz. Jack’in bir serbest kalma maddesi vardı ama Kane farklı. Tabii ki onunla oldukça çok ilgileniyoruz. Müzakere etmek istemiyorlarsa o bir Tottenham oyuncusu olarak kalmaya devam edecek. Müzakere etmek istiyorlarsa şansımızı deneyeceğiz” dedi.

Jack Grealish’in ardından transfer bombalarını patlatmaya devam etmek isteyen Manchester City’de satılacak oyuncularda bir hayli gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Kane transferi için bütçe yaratmak isteyen City’nin Bernardo Silva ile yollarını ayırması bekleniyor. Bernardo hakkında da konuşan Pep, “Bernardo Silva bizim oyuncumuz. Sadece Bernardo değil, ayrılmak isteyen iki ya da üç oyuncu var ama bizimle sözleşmeleri var. Tartışmaya açığız, aksi takdirde çok iyi antrenman yapacaklar ve burada kalacaklar. Burada memnun olmayan kimseyi takımda istemediğimiz için kapının açık olduğunu biliyorlar” diye konuştu.

Son olarak Barcelona’dan tanıdığı ve en beğendiği oyuncu olarak gösterdiği Lionel Messi’nin durumunu da değerlendiren Pep Guardiola, “Jack Grealish’e 40 milyon sterlin harcadık, 60 milyon sterlin transfer geliri elde ettik ve gözüken 100 milyon sterlin harcadık. Jack 10 numarayı giyecek ve Leo’nun Barcelona’da devam edeceğine ikna olmuştuk. Şu anda kesinlikle aklımızda değil. Bitmiş gibi görünüyor ve herkes için bir sürpriz oldu. Sanırım Başkan Laporta bugün açıktı. Oyuncuyla veya başkanla konuşmadım ama ikisi de anlaşmanın devam etmesini istedi. Söyleyebileceğim tek şey Lionel’e teşekkür ederim. Barcelona’nın bu gücüne ve hakimiyetine yardımcı olduğu için, ona gelecek için en iyisini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.skysports.com/