Guardiola, “Haberler beklediğimizden iyi”

Manchester City patronu Pep Guardiola, sakatlık yaşayan oyuncuları ve yoğun fikstür hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İspanyol menajer, Porto maçında sakatlanan Fernandinho’nun ise bir ay içinde sahalara geri dönmesini beklediğini söyledi.

Birçok oyunsunu sakatlık ve coronavirüs problemleri nedeniyle kaybeden Manchester City’den olumlu haberler gelmeye başladı. Yaşanılan zorlu sürecin ardından eksik oyuncularının sahalara dönüşüne hazırlanan Pep Guardiola, son durumu değerlendirmesine rağmen kesin bir yanıt vermekten kaçındı. Fernandinho ve diğer oyuncuları hakkında konuşan Pep, “90 dakika dışında, birlikte çok zaman geçiriyoruz. Farklı şekillerde birbirimize yardımcı olabiliriz. Sakatlık süreci zor ama dün sonuçlar biraz daha iyimserdi, bu yüzden Fernandinho’nun dönüşünün bir aydan daha kısa bir süre içinde olacacağını düşünüyorum. İlk başta altı hafta gibi bir uzaklıktan bahsediyorduk, yeni haberler bizim için daha iyi. Bu hafta bazı oyuncularımız West Ham’a karşı sahada olacak. Gabriel Jesus ve Benjamin Mendy kesinlikle olmayacak. Evet, bazıları dahil olacak, bazıları olmayacak. Yarın öğreneceksiniz” dedi.

West Ham maçının ardından Marsilya ve Sheffield United ile karşılaşacak olan Manchester City menajeri, yoğun fikstürün Avrupa’da oynayan takımlar için problem yaratacağına dikkat çekti. Pep, “Kadronuzdan daha fazlasına sahip olduğunuzda, maç kazanma şansınız artar. Elimizden geleni yapıyoruz ama bu zor. Avrupa’da oynamayan takımlar bizden daha avantajlı olacaktır. Onlar için bu büyük bir şans sağlıyor. Son iki sezondur iki takımın şampiyonluk için yarışması istisnai bir durum. Premier Lig tarihi normale dönecektir. Rekabet içinde olan birçok takım var” diye konuştu.