Guardiola, “Geçen sezondan daha iyiyiz”

Manchester City patronu Pep Guardiola, Liverpool’un şampiyon olması durumunda oyuncularının pişmanlık duymaması gerektiğini söyledi.

Guardiola geçen sezon rekorlarla dolu şampiyonluk elde etmelerine rağmen bu sene için daha iyi futbol ortaya koyduklarını savundu. Guardiola, “Her zaman oynadığımız şekilde oynamaya devam ediyoruz, bu sene daha iyiyiz” dedi.

Manchester City, Liverpool’un Everton’a karşı puan kaybetmesi ile liderliğe yükseldi. Takımı hakkında konuşan Guardiola, “Herkes ne yapması gerektiğini iyi biliyor. Herkes birbirine yardım ediyor. Bunlardan dolayı rekabet edebiliriz fakat kaybetmemiz durumunda pişman olmamalıyız. Kredilerimiz çok az fakat oyuncularım için bu baskıyı hissettirmek imkansız” dedi.

Manchester City geçtiğimiz sezon 106 gol atarak 100 puan elde etmişti. Geçen sezonun şampiyonu bu sezonda şampiyonluk yarışmaya devam ediyor. Liverpool’un gerisine düşen Manchester’ın mavi tarafı 29. hafta itibariyle koltuğu geri aldı. Bournemouth karşısında yüzde 82 topa sahip olma oranıyla oyunu elinde tutan Guardiola’nın öğrencileri haftanın tamamlanmasıyla isteklerini elde etti.

Premier Lig yarışı hakkında konuşan İspanyol menajer, “Oyuncularım şampiyon olmak istediklerini sahada gösteriyor. Oynayacağımız çok maç var birden çok fikstürde yer alıyoruz. Buna rağmen hala buradayız. Geçtiğimiz sezon sonu gibi olmasını tercih ederim. Yapabileceğimiz tek şey devam etmek, onların yanımızda olduğunu biliyoruz” diye konuştu.

29 hafta sonunda Liverpool’un bir puan önünde yer alan Manchester City bu hafta evinde Waftord ile karşılaşacak.

Leave a Comment