Guardiola: “Erken oynamanın avantajı yok!”

Southampton maçı için basının karşısına çıkan Manchester City patronu Pep Guardiola, kendisine sorulan sorular doğrultusunda açıklamalarda bulundu.

Bu sezon üçüncü Southampton menajeriyle karşılaşacak olması hakkında Guardiola: “Modern zamanlar… Önceden menajerleri kovmak zordu, şimdiyse köşeyi dönünce bu gerçekleşebiliyor. Sonuç alamıyorsan tehlikedesin ve görevden alınıyorsun. Menajerleri dün atansaydı Southampton’ı analiz etmek zor olurdu, ancak birkaç maç oynadılar. Model açık, ancak her takım bir şey için oynuyor; Premier Lig’de olmak için önemli bir mücadele var. Her maçın kendine has bir özelliği var, bundan dolayı hazır olmalıyız.”

Arsenal’e kıyasla daha erken maça çıkmalarıyla ilgili Pep Guardiola: “Hiçbir avantajı yok. Liverpool’a karşı bir şampiyonluk yarışında da bazen onlardan daha önce oynadık, bazen daha geç oynadık. Bunların bir avantajı olmuyor, biz sadece maçlarımızı kazanmalıyız.”

Frank Lampard’ın Chelsea’ye geri dönüşü hakkında Pep Guardiola: “O Everton’dayken iletişim halindeydik. Onu tekrar burada görmek güzel, sevdiği kulüpte yeni bir fırsat. Onun için yeni bir meydan okuma olacak.”

Southampton forması giyen Romeo Lavia hakkında Guardiola: “Romeo Lavia’nın yaptıklarından gerçekten etkilendim. Onun hakkında inanılmaz bir fikrimiz var. Erken yaşta Premier Lig’de oynamak çok önemli ve aynı zamanda çok iyi bir deneyim.”

Erling Haaland hakkında Pep Guardiola: “Erling son iki gündür bizimle antrenman yapıyor ve durumu çok iyi gözüküyor. Bu maç için hazır olacak.”

Kaynak: https://www.mancity.com/