Guardiola, “Dikkatli olmalıyız”

Manchester City menajeri Pep Guardiola, Manchester United’ın savunma takımı olduğu algısını reddettiğini ve çok dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

Pazar günü Old Trafford’da karşılaşacak olan iki ezeli rakibin maçı öncesi kameraların karşısına çıkan İspanyol teknik adam maç hakkında görüşlerini dile getirdi. Guardiola, kamuoyunun Manchester United’ı savunma takımı olarak lanse etmesine karşı çıktığını ve hücum yollarında etkili bir takım olduğunu söyledi. Guardiola, “Benim United bir savunma takımı olarak görünmüyor. Son maçlarını izlerseniz fazlasıyla agresifler. Sanırım Old Trafford’da da bu olacak. Bazı oyunlarda savunuyorlar, ama son maçlarda gördüğüm şey saldırgan bir takım. Her zaman United’ın güçlü bir takım olduğuna ve iyi oynadığına inanıyorum. United’a karşı hep saygım var” dedi.

Manchester City kariyerine başladığı günden bugüne 10 kez Manchester United ile karşı karşıya gelen Pep, bu maçların beşini kazanma başarısı gösterdi. Bu sezon ise United karşısında üç maça çıkan Pep, sahadan 2 kez mağlup ayrıldı.

Manchester derbisini Barcelona ve Bayern dönemlerindeki çıktığı derbilerle kıyaslayan Pep, “Her zaman çok güzel ve özel. Her zaman özeldi. Bu sezon karşılaşma nedenlerimiz farklı. Gelişmek için sahaya çıkan iki takım var. Şampiyonluk için artık çok geç fakat yine özel bir maç olacaktır. Her yerin kendine has derbileri var ve bunlar futbola renk katıyor” diye konuştu.

Kevin de Bruyne’nin sahada olup olmayacağı merak konusu olurken duruma tekrar açıklık getiren Guardiola; “İyileşmeye devam ediyor. Bu sabah fizyoterapistimizle görüşme gerçekleştirdim ve onun iyi hissettiğini söyledi. İyileşmeye devam etmeli. Mükemmel değil ama iyi hissediyor. Göreceğiz” diye belirtti.

Leave a Comment