Guardiola: “Diğer takımlardan farkımız yok!”

Sahasında Chelsea’yi konuk etmeye hazırlanan Manchester City patronu Pep Guardiola, maç için katıldığı basın toplantısında özel açıklamalarda bulundu.

Covid süreci hakkında Pep Guardiola: “En zeki olduğumuzu mu söylüyorsun? O mikron bizi ziyarete gelmiyor mu? Birçok vaka ve sakatlık yaşadık. Aston Villa’ya karşı sadece 11 A takım oyuncusuyla oynadık. Son beş maçta akademi oyuncuları yedek kulübesinde oturuyordu. Diğer tüm kulüplerle aynı durumdayız. Hepimizi yeni şeyler öğreniyoruz. Önümüzdeki birkaç günü planlamaya çalışmadan önce, ilk olarak öğrendiklerimizi tekrar ediyoruz. Bir antrenmandan veya maçtan birkaç saat önce kararlar almak gerçekten çok zor çünkü görüntüde iyi olabiliriz, ancak bir anda dört ya da beş saat içinde pozitif vakalarımız olabilir. Her şey herkes için aynı ilerliyor”

Takımındaki Covid vakaları hakkında Guardiola: “Bazı yeni Covid vakalarımız var. Bazı insanlar geliyor, bazıları ise yine pozitif kalıyor. İki kez negatif çıktığınızda geri dönüyorsunuz, yoksa son üç ayda tüm kulüplerde olduğu gibi evde tecrit altında kalıyorsunuz. Durum bu şekilde.”

Maçların ertelenmesi hakkında Guardiola: “Bu bir Premier Lig kararı. Ben dahil değilim. Bence Covid dünyanın her yerinde var. Bu durumda az ya da çok olan bir durum değil. Dünyanın bu bölgesinde Covid yok değil. Bu doğru değil. Maalesef uzun süredir bu durumu idare etmeye alışkınız. Neredeyse iki sene oldu. Uyum sağladık ve umarım davalar halledilir ve oyuncular iyi durumda geri döner.”

Chelsea ve rakibi Thomas Tuchel hakkında Pep Guardiola: “Çok yaratıcı. Kendimden daha iyi bir yönetici olmak için sürekli yeni şeyler öğrendiğim birkaç yöneticiden biri. Tüm departmanlarda mükemmel. Mainz ve Dortmund’dan beri onu izlemekten keyif alıyorum, takımlarını ve yaklaşımını izlemekten her zaman zevk alıyorum. Dünya futbolunu daha iyi hale getiriyor. Oynama şekillerinde her zaman pozitif olmak istiyor. O [Thomas Tuchel] evde oynama şeklini beğenmedi, bu yüzden farklı bir şekilde oynayacaklar. Liverpool maçını ve Spurs’ü görünce Chelsea’de onların Stamford Bridge’de oynadığımızdan tamamen farklı olduğunu gördüm. Futbol her gün değişiyor. En iyi maçlar son günlerdeydi. Yarın Avrupa şampiyonu ile karşı karşıyayız. Mükemmel bir takımla oynayacağız.”

Kaynak: https://www.mancity.com/