Guardiola: “Daha da büyümek istiyoruz!”

Liverpool‘a karşı sezonun en kritik maçına çıkacak olan Manchester City‘de patron Pep Guardiola, katıldığı basın toplantısında özel açıklamalarda bulundu.

Maçın önemi hakkında Pep Guardiola: “Çok önemli bir üç puan olacak ama hala yedi maç, 21 puan ve Şampiyonlar Ligi ile FA Cup’ı içeren birçok şey var. Ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.”

Liverpool patronu Jürgen Klopp’un kendisini dünyanın en iyi menajeri olarak göstermesi hakkında Guardiola: “En iyi olmak için yönetici olmadım, bence değilim. Çok teşekkür ederim ama değilim. En iyisi olduğumu söylemek isterdim ama değilim.”

Liverpool hakkında Pep Guardiola: “Oyunun bazı kısımlarını savunacağımızı ve arkamıza yaslanacağımızı biliyoruz. Yaptıklarını istediğimiz için değil, bunu yapmaları neredeyse imkansız. Savunma hattını daha geniş ve daha yüksek tutuyorlar. Dört, beş yıl önce daha doğrudanlardı, çizgiler arasında çok fazla oynamıyorlardı. Artık Alisson, Matip, Thiago düşüyor. Arkada tehditler var, Alexander-Arnold inanılmaz, arkada derin koşucuları oynatıyorlar. Duran toplar… Her köşe vuruşunda bir tehdit oluşturuyorlar. Büyüleyici bir maç, bu durumda şampiyon olmak için savaşıyoruz, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde olmak için savaşıyoruz, bu sezonun başındaki en önemli şey şampiyonluk ve umarım taraftarlarımız gerkli olanı yapacaklardır.”

Liverpool ile rekabetin ne kadar süreceği konusunda Pep Guardiola: “Nadal, Federer ve Djokovic… Hepsi 20 yıldır bunu yapıyordu, biz sadece beş yaşındayız. Futbolcular daha hızlı koşar ve başarıyı sürdürmek diğer sporlara göre daha zordur. Buradaki dönemime bakarsak, golf izlemek ve oynamak dışında burada en büyük rekabetin Liverpool olduğunu hatırlıyorum. 100 puan ve 98 puan aldığınızda bu kadar yakın olmak için arkadan itecek birine ihtiyacınız var. Böyle anlarda bir adım daha atmanız gerekiyor. Başkanımız ve CEO’muz ile görüşerek daha da büyümek istiyoruz. Eminim Liverpool ve diğer takımlar da bunu yapmaya çalışacak. Verdiğim en büyük kredi, yıllar boyunca tutarlılık. İkisinin de dört ya da beş yılı oldu. Bu yüzden Federer, Nadal, Djokovic bu kadar uzun süredir zirvede. Bu aşamalara şampiyonluk kazanmak için geldik ve bunu yapmaya çalışıyoruz.”

Jürgen Klopp ile bir kadeh şarap içip içmediği sorulduğunda Guardiola: “Kazanırsak çok sevinirim. Onu davet edeceğim! Jurgen, dünya futbolunu yaşamak için daha iyi bir yer haline getiriyor. Büyük bir rakip, bence bu iyi. O biliyor, Almanya’da birlikteyken çok konuştuk, mesajlar attık ve takımlarının oyun tarzı hep olağanüstüydü. O iyi bir insan ve onunla hiçbir sorunum yok.”

Brezilya dedikoduları hakkında Guardiola: “Bugün olmaz, hadi. Burada sözleşmem var, burada çok mutluyum. Sonsuza kadar burada kalmaya razıyım. Şimdi sırası değil. Bu haberlerin nereden geldiğini bilmiyorum.”

Kaynak: https://www.mancity.com/