Guardiola: “Conte harika bir menajer!”

Tottenham ile karşılaşacak olan Manchester City‘de menajer Pep Guardiola, zorlu maç için düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Şiddetli rüzgar hakkında Pep Guardiola: “İki saat sonra antrenmana çıkacağız ve umarım rüzgar nedeniyle birkaç oyuncumuzu kaybetmeyiz! Şu an için koşullar her şeyden daha önemli gözüküyor.”

Antonio Conte’nin dünyanın en iyi menajeri olarak tanımlaması hakkında Pep Guardiola: “Bu yorumlara çok minnettarım ama bence değilim. Söyleyecek sözüm yok. Kulüp fikirlerim açısında birçok şeye güveniyor, sadece olay bu. Bence bunun hakkında konuşabiliriz, bunun hakkında konuşabilirim, çünkü onunla farklı ülkelerde bulunduk. Takımlarını izlediğimde inanılmaz bir saygı duyuyorum, yeni şeyler öğrenip gelişebiliyorum. Conte harika bir menajer!”

Raheem Sterling hakkında Pep Guardiola: “Çok mutluyum. Şu an en iyi formunda. Gülümsemesi ve ruh hali hepimize iyi geliyor. Sonuçta moraliniz bozukken iyi oynayamazsınız. Oyuncular genel olarak dakika eksikliğinden şikayet ettiğinde işler daha da zorlaşır, bunların nedenlerini biliyoruz. Raheem’in yaptığı bu. O önemli bir oyuncu ve elinden gelenin en iyisini yapmasına çok sevindim.”

Lizbon dönüşü yaşanan hava olayları hakkında Pep Guardiola: “Uçaktayken motorlar çalışmaya ve bir anda yükselmeye başladı. O an “Bir şeyler oluyor!” diye söyleniyorsunuz. Bu durumda bize yardımcı olan ve bizimle konuşan bir pilotumuz vardı. Uçağı uygun bir şekilde Liverpool’a indirdi. Endişeli hissettik ama sözleri ve bizimle konuşma şekli sayesinde sakin kalabildik.”

Kaynak: https://www.mancity.com/