Guardiola: “City, şampiyonluktan sonra da gelişme gösterdi”

Pep Guardiola, Manchester City’nin 2017/18 sezonu şampiyonluğunu 100 puanla kazansa da bu sene daha iyi bir takım olduğunu söyledi. City, geçtiğimiz sezonda rekorlar kırarak 100 puana ulaşıp şampiyon olmuştu.

Guardiola’nın öğrencileri bu sezon Liverpool ile kıyasıya bir mücadele içindeler, ancak İspanyol teknik adam, takımının bir yıl öncesinden daha fazla geliştiğini düşünüyor.

Skysports’a yaptığı açıklamalarda, “Küçük ayrıntılarla geçen sezondan daha iyiyiz, bu çok normal, çünkü birlikte daha fazla zaman geçirebiliyoruz.”  şeklinde konuştu.

City’nin nasıl geliştiği sorulduğunda Guardiola şunları söyledi: “Sürecimiz, birikimlerimiz, yüksek baskılarımız için farklı hareketler kullanabiliriz, rakip atağını savunmak için daha fazla alternatifimiz var ve derin savunma yaparken daha sağlamız.”

Guardiola ayrıca, tarafının şampiyonluk kazandığı sezonda en çok neyden etkilendiğini açıkladı. “Bizim tutarlılığımızdan etkilenmiştim. Tabii ki, beklenmedik puanlar kaybettik, bu oldu, ama ondan sonra devam ettik. Kalkmasını bildik. Bu en dikkat çekici ve en önem verdiğim şeydi. Genel kupalar veya Şampiyonlar ligi, iyi olmanız gereken altı veya yedi oyun. Ancak Premier Lig’de bu her üç günde bir olabilir, bu yüzden en çok sevdiğim şampiyonluk unvanı bu. ” diye belirtti.

Manchester City, bugün ligin dokuzuncu sırasında yer alan Leicester City’e konuk olacak. Leicester karşısında mutlak galibiyet almak isteyen Manchester’ın mavi tarafı Liverpool ile olan puan farkını azaltmayı düşünüyor en kötü senaryoda ise puan farkının daha da açılmasını engellemek istiyor.

Kaynak: www.skysports.com