Guardiola: “Büyük kulüplerde işler böyledir!”

Manchester City patronu Pep Guardiola, Burnley karşılaşması için düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Oyuncularına forma garantisi vermediğini söyleyerek gündem yaratan Raheem Sterling konusuna değinen Guardiola, herkesin forma için savaşması gerektiğini belirtti. Guardiola, “Oyuncuların kaç dakika oynayacaklarını söyleyemem, bunu sahada göstermeleri gerekiyor. Bu en iyi an, Raheem için değil belki ama hepsi için iyi diyebilirim. Bu konu sadece bir kişinin özelinde değil hepsiyle ilgili. Raheem ve herkes için istediğim şey sadece mutlu olmak. Memnun olmaları gerekiyor ve memnun değillerse, kendileri, aileleri ve onları seven herkes için en iyi kararları vermekte özgürler. Kimseye baskı kurmuyoruz, sadece forma için herkesin şansının olduğunu söylüyoruz. Bir futbolcu olarak hepsi 90 dakika oynamak istiyor ama onlara garanti veremem, bunu antrenmanlarda kanıtlamak zorundalar” ifadelerini kullandı.

Raheem Sterling konusuna açıklık getirdikten sonra gündemin diğer konusu Newcastle United hakkında görüşlerini paylaşan Guardiola, Newcastle United taraftarlarının mutlu olmalarından dolayı sevindiğini söyledi. Guardiola, “Newcastle taraftarları mutlu görünüyor. Bundan dolayı ben de mutlu hissediyorum. Kararların nasıl ve ne şekilde verildiğinden çok uzağım, bilgim yok ama dediğim gibi mutlu olmaları iyiye işaret” dedi.

Gündemi değerlendirdikten sonra sakatlık tablosuna geçiş yapan Guardiola, “Torres iki ila üç ay sahalardan uzak kalacak. Ayağında, metatarsalında bir kemik yaralanması var. Oleksandr Zinchenko ve İlkay Gündoğan bu hafta antrenman yaptılar ve geri döndükleri için mutluyuz. Tablonun özeti budur” diye bahsetti.

Son olarak kadro tercihleri hakkında konuşan ve forma şansı bulmakta zorlanan John Stones’a değinen Guardiola, “Aymeric, Ruben’in yanında inanılmaz derecede iyi oynadı ve bu yüzden oynamasına izin vermek adil olur. John durumu biliyor ve savaşan istisnai bir adam. Forma için her zaman rekabet ediyor. Oyunculara her zaman fırsat veririm. Bazıları diğerlerinden daha fazla oynar ama oynadıkları an ne kadar iyi olduklarını göstermeleri gerekiyor. Kimseyi temin edemem. Herkes bunu sahada yapmak zorunda. Kevin [De Bruyne] değil, Ruben [Dias], Phil [Foden] değil. Büyük kulüplerde işler böyledir. Bunun yolu daha çok çalışmaktır” diye konuştu.

Kaynak: https://www.mancity.com/