Guardiola: “Bu bizim için bir onur!”

Şampiyonlar Ligi’nde alınan ağır sonucu unutturmak isteyen Manchester City patronu Pep Guardiola, katıldığı basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Şampiyonlar Ligi’ne veda ettikten sonra oyuncularının tavırları hakkında Pep Guardiola: “Hiçbir şey. Hiçbir şey, hepimizin hissettiklerini hissetmemize yardımcı olamaz. Sadece zaman bunu sağlayabilir, mümkün olduğunca iyi uyu ve bir sonraki hedefi düşün, olay tamamen bu. Cumartesi günü yine birlikte olacağız ve takım olarak kim olduğumuzu ve Şampiyonlar Ligi yarı finaline çıkmak için neler yaptığımızı konuşacağız. Bunlar, burada olmaktan en çok gurur duyduğum anlar.”

Manchester City ile Şampiyonlar Ligi’ni kazanıp kazanamayacağıyla ilgili Pep Guaridola: “Bu, cevaplayamayacağım bir soru, sonuçta futbol tahmin edilemez. Tüm müsabakalarda orada olmalıyız. Bu bizim için bir onur ve insanlar bu kulübün yaptıklarını takdir etmiyor. Benim için Şampiyonlar Ligi’nde yeniden yarı finalde olmak, daha iyi olmak için adımlar atmak ve yerleşik bir takıma karşı içeride ve dışarıda rekabet etmek inanılmaz derecede kayda değer başarılar. İnsanlar bu oyuncu grubu veya Guardiola bir şampiyonluk kazanamazsa başarısız olduklarını söylüyor, kesinlikle bunlara katılmıyorum. Her şeyin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Her şeyi yapabilir veya söyleyebilirsiniz. Ama kulüp ve sahip olduğumuz duygu hakkında bunları söyleyemezsiniz. Bunu yapmaya çalışıyoruz. Herkesin üzgün olduğunu kabul ediyoruz ama bununla yakındık. Oyuncular final oynamak istedi ama bu kulübün Real’e karşı rekabet etmesi bizim için bir zevkti.”

Lige olan odakları hakkında Pep Guardiola: “Odak noktası tamamen aynı olacak çünkü potansiyel final Premier Lig’den sonra olacaktı. Leeds maçı oldukça zordu ve bundan sonra dört final daha olacağını biliyorduk. Şampiyonluğu düşünmüyorum, Newcastle’ı düşünüyorum, takıma ve Eddie Howe’a odaklanıyorum.”

Şampiyonluk için daha aç olup olmadıkları hakkında Guardiola: “Hayır, her zaman açlıktan ölüyorum. Bir yılımı ne kadar mutlu olduğumu düşünerek geçiremem. Şampiyonlar Ligi’ni kazansaydık, harcadığımız şey para olurdu, ne kadar zorladığımız değil. Oyuncular şimdi farkında değiller ama bu bizim için bir hediye. Şampiyonlar Ligi’ni kazanıp finalde olmayı çok isterim ama Madrid’de olandan daha iyi olmalıyız.”

Kaynak: https://www.mancity.com/