Guardiola: “Bu aşamada olmak bir ayrıcalık!”

Müzesine bir şampiyonluk kupası daha eklemek isteyen Manchester City patronu Pep Guardiola, hafta sonu oynanacak maç için kameraların karşısına çıktı.

2019 yılında benzer bir şekilde Brighton’ı yenerek şampiyon olmalarını kıyaslayan Pep Guardiola: “Farklı rakipler ve benzer bir oyun değil, ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Kendimiz olmalıyız, oyunu kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız..”

Manchester City’nin başında ilk kez evinde şampiyonluk ilan etme şansı hakkında Guardiola: “İyi ama bunun yerine iki gün önce kazanmayı tercih ederdim. Her şeye rağmen orada olmak önemli. Şampiyon olmak için bir oyun kazanma şansımız var. Bu aşamaya gelmek bir ayrıcalık.”

Premier Lig’i kazanmanın Şampiyonlar Ligi’nden daha zor olduğunu söyleyen Pep Guardiola: “Daha zor. Çok haftalar, çok maçlar, sakatlıklarla mücadele, farklı durumlar… Başarı ise sürekli son yıllarda orada olmak. FA Cup gibi tek bir maç değil, tutarlı bir takıma ihtiyacınız var. Şampiyonlar Ligi’nin önemli olmadığını söylemiyorum. Önümüzdeki hafta Paris’te olmayı çok isterdik. Ama her zaman 38 maçlık bir serüvenle altı, yedi maçlık bir serüven arasında fark vardır.”

Kaynak: https://www.mancity.com/