Guardiola: “Bir maç ile sezonun kaderi değişmeyecek”

Hafta sonu oynanacak olan zorlu Liverpool maçına hazırlanan Pep Guardiola, düzenlenen basın toplantısında Anfield’a sadece kazanmayı düşünerek gideceklerini söyledi.

Jürgen Klopp’un öğrencilerine karşı yedi puanlık avantajla sahaya çıkmaya hazırlanan Manchester City‘de Pep Guardiola, maç öncesi düzenlenen basın toplantısında maç hakkında görüşlerini dile getirdi.

Liverpool maçını değerlendiren Guardiola, “Orada iyi bir performans sergiliyoruz ve bazen kazanamıyoruz. Takımımım Anfield’a gittiğini ve maçı kazanmaya çalıştığımızı görmek istiyorum, tıpkı birlikte olduğumuz ilk günden beri. Oraya maçı kazanmak için gidiyoruz, beraberlik değil. Oyunu kazanmak istiyoruz. Onlar her zaman en iyi takımlardan biri. Hala üst düzey kadroları var. Süreci biliyorlar ve agresifler. Her zamankinden daha agresif olacaklar; Brighton maçının ardından dinleniyorlar. İyileşiyorlar ve maça kadar hazır olacaklar” dedi.

“ONLAR BİRÇOK ANLAMDA ÜSTÜNLER!”

2020/21 sezonu lig için uzun yıllardır alışık olunan tablodan farklı olarak en büyüleyici savaşlardan birine işaret ederken Katalan menajer, bu maçlarda kazanmanın çok önemli olduğunu söyledi. Sözlerine devam eden Guardiola, “Elbette kazanmak önemli olacak. Liverpool, United’ı yenerseniz büyük bir avantaj elde edersiniz. Onları yenmek önemlidir, inkar edemem. Liverpool’a karşı her zaman zor olduğunu biliyorum. En iyi kulüp, en iyi tarih, oyuncular, teknik direktör, arka oda personeli… Her zaman zor. Kısa bir süre önce puan tablosunda onikinci sıradaydık ve şimdi ilk sıradayız. Liverpool maçı hakkında diğerlerinden daha fazla endişelenmiyorum. Sadece zorlu geçeceğini biliyorum” diye konuştu.

“MAÇ MAÇ ODAKLANMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Şampiyonluk yarışının nasıl sonuçlanacağına dair herhangi bir tahmini olup olmadığı hakkında gelen soruyu da yanıtlayan Guardiola; “Gelecek hakkında tahminlerde bulunmuyorum çünkü bilmiyorum. Ben çok iyiyim ama geleceği tahmin etmek için değil. Belki gelecekte zirvede olacağız fakat şu an değil, yeterince iyi değil. Bir şey itiraf edeceğim. Menajer olduğum 2008 yılından bu yana her seferinde bir maç için sürekli bunları duydum. Oysa Sheffield United veya Burnley’i yenmekle aynı şeyi veriyor. Bu maç için bize beş puan vermediler. Üç puan. Sezonu kapatan bir nakavt değil. Ocak ayından beri farklı bir konumdayız. Liverpool’a ardından Swansea’ye ardından Tottenham’a odaklanacağız. Hiçbir şey bir maçın sonucuyla belirlenmeyecek” dedi.

Kaynak: https://www.mancity.com