Guardiola: “Artık puan kaybedemeyiz!”

Manchester City patronu Pep Guardiola, hafta sonu oynanacak Watford maçı öncesi katıldığı basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Erik ten Hag’ın Manchester United ile anlaşması hakkında Pep Guardiola: “Ajax takımını izleyin ve onun niteliklerini görün. Erik’i tebrik ediyor ve ona başarılar diliyoruz. Birinci sınıf bir yönetici, onun takımlarını izlemek büyük keyif.”

Watford ve Roy Hodgson hakkında Pep Guardiola: “Roy Hodgson’ın bir menajer olarak inanılmaz bir tecrübesi var. Her maçın önemi aynı. Watford’un kalitesi, fizikselliği ön planda. Kendimiz olacağız ve üç puanı almaya çalışacağız.”

Şampiyonlar Ligi’nin şampiyonluk yarışına etkisi hakkında Guardiola: “Bilmiyorum, bunu düşünmüyorum. Mevcut oyuncuları, Watford’u yenebilecek en iyi kadroyu düşünüyorum. Burada yarı finalde olmak ve burada mücadele etmek için başka bir şey yapamam. Lig çok ayrı bir keyif. Biz sadece Şampiyonlar Ligi’nde iyi maçlar çıkarmaya çalışıyoruz, ardından buraya dönüyoruz.”

Kalan maçların final niteliği taşıyıp taşımadığı hakkında Pep Guardiola: “Kesinlikle puan kaybedemeyiz, Liverpool’a o şansı veremeyiz. Oyuncular biliyor, daha önce yine bu pozisyondaydık. Bunu yapabilmek için Brighton’a karşı bir final oynuyoruz, sonra bir tane daha oynamak için tekrar sahaya çıkıyoruz. Kazanırsak başka bir tane oynama şansımız daha olur. Sakat oyuncuları kurtarmaya çalışın, zihninizi tazeleyin, birçok süreçten geçiyoruz. Yarın bitirdiğimizde, üç gün içinde Şampiyonlar Ligi’nde başka bir maça çıkacağız. Sonra Leeds… Diri olmalıyız, her maç için hazır olmalıyız.”

Kaynak: https://www.mancity.com/