Guardiola: “Artık lige odaklanabiliriz!”

Manchester City patronu Pep Guardiola, sezonun formda takımı West Ham ile karşılaşacakları maç için kameraların karşısına geçti.

Şampiyonlar Ligi hakkında Guardiola: “Bu farklı bir rekabet. Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkmış olmaktan ve sezonun bu bölümünde Premier Lig’in zirvesinden çok uzakta olmamaktan inanılmaz derecede mutluyuz. Grup aşamasını geçmek gerçekten zor ve şimdi bunu başardığımız için lige odaklanma şansı buluyoruz.”

West Ham maçı hakkında Guardiola: “Geçen sezon evimizde kazanmayı hak etmediğimiz bir maçtı, o maç West Ham bizden çok daha iyiydi, onlar bizden her anlamda daha iyiydi. Performansımızda tutarlı olmamızın ne kadar zor olacağını biliyoruz ve her koşulda şansımızı deneyeceğiz.”

Phil Foden ve Jack Grealish’in durumları hakkında Guardiola: “Onlar antrenman yapıyorlar. Phil ve Jack, artık çok daha iyiler. Özellikle Phil’in durumu oldukça iyi. Şu anda izinli durumdalar. Sabah antrenman yapacağız ve nasıl hissettiklerini göreceğiz ama umarım yakında takıma geri dönerler.”

Raheem Sterling hakkında Guardiola: “Onun adına çok mutluyum. Bize yardım ettiği kesin. Daha iyi olmak için savaşacak. Forvet ve kanat oyuncularının çok gol atması ve asist yapması çok çok önemli. Bu hafta fazlasıyla kararlıydı.”

Zorlu ve yoğun fikstür hakkında Guardiola: “Bu çılgın takvimde dinlenmek için gerçekten zaman yok. Üç günde bir maç yapmanın oyuncular için ne kadar zor olduğunu tahmin edemezsiniz. Fikstür gerçekten çok talepkar. Yani, temellere geri dönmeniz gerekiyor. Bazen takıma savunmada yardımcı oluyorsunuz ve adım adım geri geliyorsunuz. Bir oyuncu iyi oynamadığında, şüphesiz yetenekleri olduğundan şüphem yok ama fikstürün herkesi zorladığını çok iyi biliyorum. Temel bilgilere dönerek adım adım geri gelmek gerekiyor, her şeyden önce fiziksel hazırlığı kontrol etmemiz gerekiyor.”

Forvet transferi hakkında Guardiola: “Bir forvetle de iyi oynayabiliriz, belki de daha iyi oynayabiliriz. Forvet topu almak için düşerse, o anda forvetsiz oynuyorsunuz. Everton’a karşı Cole Palmer sahte bir forvet gibi oynadı ve o anda arkada bir harekete ihtiyacımız olduğunu anladık. Bernardo Silva önde oynuyorsa, o bir forvet. Aynı zamanda belli bir ritimle oynayabilecek oyunculara ihtiyacımız var. Kanatlarla hücum ediyoruz, bunu seviyorum, nedenini bilmiyorum ama seviyorum. Bunu gençliğimden beri seviyorum. Aston Villa’da Jack [Grealish] biraz daha özgürdü, daha geniş alanlarda oynuyordu. Riyad Mahrez aynı şekilde oralarda oynuyor, böyle oynamayı seviyoruz ama dediğim gibi bir forvetle daha da iyi oynayabiliriz.”

Kaynak: https://www.mancity.com/