Guardiola, “Artık kaybetme lüksümüz yok!”

Pep Guardiola, üst üste üçüncü kez Premier Lig şampiyonluğu elde etmek istiyorlarsa Manchester City’nin artık maç kaybetmemesi gerektiğini vurguladı. Pep ayrıca adı Arsenal ile anılan Arteta hakkında konuşmaktan kaçındı.

Premier Lig’in 14. haftası öncesi Liverpool’un 9 puan gerisinde yer alan Manchester City’de Guardiola, şampiyonluk için hata paylarının olmadığını ve lig sonuna dek şampiyonluk için her maçlarını kazanmaları gerektiğini söyledi. Guardiola, “Kaç oyun kazanmamız gerektiğini düşünmüyorum ama maçları kaybetmemiz gerektiğini biliyorum. Hiçbir zaman Premier Lig’i nasıl kazandım diye düşünmedim. Önce Leicester’ı ardından Liverpool’u geçmeliyiz, eğer kazanmak istiyorsak. Her üç günde bir bu yarışı oynadığınızda, farklı yarışmalarda oynanan maçlar ile fark oluşuyor. Eğer bu yarışı kazanmak istiyorsan, en iyi oyuncularını seç ve maçları kazan” dedi.

Bu hafta oynanacak olan Newcastle maçı öncesi; geçtiğimiz sezon Newcastle United’a karşı aldığı mağlubiyetin çabuk unutulduğunu söyleyen Guardiola, “Saldırmadık, elimizden gelen en iyi oyunu oynamamıştık. Gerçekleri söylemek sinirlenmek değil. Newcastle iyi bir savunma yaptı, hedefe iki el attı ve elimizden geldiğince oynamadık. Bir sonraki oyunda biz olduğumuz kişi olmaya çalıştık. O sırada Premier Lig’i ve üst üste 14 maçı kazanacağımızı düşünmemiştim” dedi.

Mikel Arteta, Arsenal’de görevden alınan Unai Emery’nin yerine geçmek için erken bir rakip olarak ortaya atıldı ancak Guardiola, asistan koçu hakkında gelen soruları cevaplamayı reddetti. Guardiola, “Kendisi bizimle Newcastle’da. Çıkan haberler beni üzmüyor” dedi.

Leave a Comment