Guardiola: “Artık dokuz numaramız var!”

Wolves deplasmanı için katıldığı basın toplantısında konuşan Manchester City patronu Pep Guardiola, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Erling Haaland hakkında Pep Guardiola: “Borussia Dortmund ve Manchester City tarafları bana anlaşma tamamlanana kadar hiçbir şey söylememem gerektiğini söylediler. Konuşamam, üzgünüm. Bu konuda konuşmak için zaman var.”

Erling Haaland’ın potansiyel etkisi hakkında Pep Guardiola: “Artık dokuz numaramız var! Sanırım kadroda yeni oyuncular var, önümüzdeki sezon akademiden bazıları geliyor. Yeni oyuncular her zaman daha güçlü bir takım olmaya yardımcı olur. Ancak tek bir defans oyuncusu veya forvet oyuncusu savunma veya skor sorunlarımızı çözemez. Benim değil, kulübün her zaman gelecek için bir vizyonu olmalı. Kulübün verdiği kararların farkındayım ve yüzde 100 destekleyiciyim.”

Sakatlıklar hakkında Pep Guardiola: “Ruben Dias, John Stones ve Kyle Walker sezonun geri kalanında bizimle birlikte olmayacak. Onların durumları dışında hiçbir şey değişmedi. Newcastle maçından sonra elimizdeki oyuncularla son üç maça çıkıyoruz ve bunun üzerine gidiyoruz. Bir departmanda sorunlarımız var, diğerleri bunları çözecek.”

Liverpool’un çıkacağı maç hakkında Pep Guardiola: “Ne olursa olsun hiçbir şey değişmeyecek. Umarım onları yine zorlayabiliriz. Bu son dört veya beş yılda oldu. Her iki takım da etkileyici sezonlar geçirdi. Tam olarak ne yaptığımızı biliyoruz. Sadece aynı şekilde yapmalıyız, hedefimiz dokuz puan, deneyeceğiz.”

Bu sezonki başarıları hakkında Pep Guardiola: “Son on yılda kulüp olarak bu işte yeniyiz. Orada olmakta yeniyiz. Tek söyleyebileceğim, kulüp çatısı altında kim varsa hepimiz bunu biliyoruz, ne kadar zor olduğunun farkındayız ve umarım yaptıklarımızla gurur duyuyoruzdur. Yaptıklarımızı umarım gelecekte de devam ettirebiliriz. Özellikle Premier Lig’de yaptıklarımız çok etkileyici çünkü herkes bunun ne kadar zor olduğunu biliyor. “

Kaynak: https://www.mancity.com/