Guardiola: “Alınacak kararı destekleyeceğiz!”

Leicester City ile karşılaşacak olan Manchester City’de menajer Pep Guardiola, maç için düzenlenen basın toplantısında basının karşısına çıktı. Düzenlenen basın toplantısında kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Guardiola, birçok konuya açıklık getirdi.

Artan Covid-19 vakalarına rağmen dışarıda görüntülenen Jack Grealish ve Phil Foden hakkında Pep Guardiola: “Kural yok ve ben bir polis değilim. Herkes ne yapmasını bilecek kadar büyük ve olgun gözüküyor. Özel koşullarda yaşıyoruz. Pandemi hala burada ve herkes elinden geldiğince süreci takip etmeye çalışmalı. Bu dünyada yalnız değiliz. Dikkatli olmalı, bu tür şeylere dikkat etmeli, kendimizi ve diğer insanları korumalıyız. Daha fazla bir şey söyleyemem.”

Potansiyel forvet transferi hakkında Pep Guardiola: “Herhangi bir planımız yok, bir forvet almayacağız. Bu kadar!”

Ferran Torres özelinde takımdan ayrılmak isteyen oyuncuları hakkında konuşan Pep Guardiola: “Oyuncularımda mutluluk istiyorum, mutlu olmadığını düşünen varsa elbette takımdan ayrılabilir. CEO ile konuştuğumuzda bir oyuncuyu burada tutacak kadar ısrarcı olmayacağımızı vurguluyoruz, gitmek isteyen varsa engel olmamalıyız. Oyuncular ve kulüpler anlaşmalı, bu bir iş. Ama oyuncu gitmek isterse gider.”

Yoğun fikstür hakkında Pep Guardiola: “Boxing Day çok önemli bir gün. Bu ligin bir özelliği ve asla değişmeyecek. Üç gün sonra gelenek olduğu için Boxing Day’de ailelerin hep birlikte stadyuma gelmesi çok güzel, özel bir gün. Ama problem uluslararası takvimden kaynaklanıyor. Yılda sadece 365 gün var ve biz sürekli peş peşe oynuyoruz. Bunun düzeltilmesi gerekiyor. Oyuncular yazın üç hafta tatil yapıyorlar. Bu süre bir hafta bile olabiliyor. Genelinde sürekli maçlarla geçiriyoruz.”

Covid-19 vakalarına rağmen maçlara hazırlanmaları hakkında Guardiola: “İki günümüz var. Şimdi bu öğleden sonra antrenmana başlıyoruz ve göreceğiz. Her gün testler yapıyoruz. Belki oyuncular için ya da arka oda personeli için pozitif gelebilir, hiçbir şeyi bilmiyoruz. Şimdi size cevap veremem ama umarım, mümkün olduğunca Pazar günkü maça hazır olacağız.”

Premier League’nin durumu hakkında Pep Guardiola: “Sadece Premier Lig’de değil, tüm dünyada vakalar artıyor. Bu her yerde var, bu yüzden son fikstürde belki beş ya da altı maçın oynandığını gördük. Premier Lig ne karar verirse versin yöneticilere veya insanlara danışarak bizim için iyi olacak. İstediğimiz şey insanların güvende olmaları, iyi kalmaları, sosyal mesafeli, maskeli olmaları. Bazen şaşırıyorum, insanlar bunları hiç ciddiye almıyor. Bu durumla bireysel olarak ilgilenmeliyiz. Yeni varyant burada ve vakalar artıyor. Futbol bir istisna değil. Premier Lig ne karar verirse versin, destekleyeceğiz.”

Kaynak: https://www.mancity.com/