Guardiola, “Agüero için kararı yarın vereceğiz”

Manchester City menajeri Pep Guardiola, düzenlediği basın toplatısında önemli açıklamalarda bulundu. West Brom maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında konuşan Pep, Sergio Agüero’nun durumuna açıklık getirdi.

Geçtiğimiz hafta içi oynanan Şampiyonlar Ligi grup aşamasında Marsilya karşısında forma giyen ve bir gol kaydeden Agüero, hafta sonu oynanan Manchester derbisinde forma giymemişti. Oyuncusunun durumu hakkında konuşan Pep Guardiola, “Bugün antrenman yapıyordu. Son iki ya da üç gün antrenman yapamadı. Bugün o eğitim aldı ve yarın karar vereceğiz” dedi. Agüero’nun ardından Eric Garcia ve Oleksandr Zinchenko hakkında da düşüncelerini ifade eden İspanyol teknik adam, iki oyuncunun da henüz hazır olmadığını belirtti. Pep, “Eric hala zinde değil aynı şekilde Oleksandr da hazır değil ama takımın geri kalanı maç için hazır” ifadelerini kullandı.

Sakatlıklar hakkında güncellemelerini tamamlamasının ardından Guardiola, Şampiyonlar Ligi’nde Borussia Mönchengladbach ile eşleşmiş olmalarını değerlendirdi. Guardiola, “Ne kadar büyük, önemli ve tarihi bir ekip olduklarını Almanya’dayken öğrendim. Futbollarının güzelliğine saygı duyuyorum. Maçlarını tam olarak izlemedim fakat Shahktar ve Inter’i elemeyi başardılar. Shakhtar’a karşı iki inanılmaz maç yaptılar. Söyleyebileceğim tek şey, onlara karşı oynarken mümkün olan en iyi duruma gelmek istiyorum. Mümkün olduğunca en iyi duruma ve en iyi ruh haline ulaşmaya çalışacağız. İyi rekabet etmek ve Şampiyonlar Ligi’nde devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

Son olarak futbol dünyasını yasa boğan Gerard Houllier’in vefatı hakkında da düşüncelerini belirten Pep Guardiola, yaşanan duruma üzüntü duyduğunu ve saygılarını sunduğunu vurguladı. Guardiola, “Bu üzücü bir haber, Manchester City olarak ailesine başsağlığı diliyoruz. Onunla UEFA toplantılarında tanıştığımda ya da Lyon ile oynadığımızda ya da onunla bir oyuncu ve menajer olarak tanıştığımda inanılmaz sevimli bir insandı. Tüm dünya futbolu için üzücü bir haber. Ailesi için en iyisini diliyorum” dedi.

Kaynak: https://www.mancity.com