Guardiola, “Agüero başlamak için henüz hazır değil”

Manchester derbisi öncesi basın toplantısı düzenleyen Manchester City menajeri Pep Guardiola, oyuncularının durumları hakkında bilgi verdi.

Old Trafford’da oynanacak olan zorlu maç öncesi kameraların karşısına geçen İspanyol teknik adam, sakatlık sorunu yaşayan oyuncularının durumlarını iletti. Guardiola, “Eric Garcia bu maç için uygun değil, iki ya da üç hafta bizimle olmayacak fakat İlkay idmanlarda yer aldı ve gayet iyi durumda. Sergio Agüero için bir şey söylemek doğru olmaz fakat hazır olmadığını biliyorum. Hafta içi sahalara geri döndü ve kendini tekrar gösterdi fakat bu maça başlamak için hazır olduğunu sanmıyorum. İki oyuncumuz dışında herkes bu maçı bekliyor. Takımda olmayı bekleyen oyuncularım var ve herkesi kadroya alamam. Kurallar gereği hepimiz yedek kulübesinde bulunamayız, böyle yorumları gülünç buluyorum” dedi.

Hafta içi oynanan Marsilya maçının ardından Agüero’nun durumuna ayrı bir parantez açan Pep Guardiola, Şampiyonlar Ligi maçının ardından yaptığı açıklamalarda oyuncusuna destek olmuştu. Sahalardan yaşadığı diz sakatlığı nedeniyle uzak kalan golcü oyuncu için düşüncelerini aktaran Pep Guardiola, “Onun başlayıp başlamamasının cevabı çok net. Hayır. Gol atma içgüdüsü her zaman orada olacak bunu biliyoruz. Üç veya dört antrenman geçirdi. Buna rağmen sahada tepkisi iyiydi. 25 dakikası vardı ve bir gol attı. Adım adım. Süreci, tepkiyi antrenmanlarda görmeye devam edeceğiz” dedi.

Manchester derbisinde alınacak sonucun ardından Manchester City kendi evinde West Bromwich’i ağırlayacak. Manchester derbisinin herhangi bir şekilde ağır hasar bırakması durumunda City, West Bromwich maçıyla zorlu Aralık fikstüründe nefes almayı planlıyor.

Kaynak: https://www.mancity.com