Grealish: “Ülkenin en iyi takımına katıldım!”

Manchester City, Jack Grealish ile altı yıllık sözleşme imzaladığını duyurdu. Aston Villa forması altında sekiz sezon geçiren Grealish, 213 maça çıkarken 32 gol ve 43 asistlik katkı sağladı.

Transferin onaylanmasının ardından düşüncelerini paylaşan Grealish, dünyanın en iyi menajeri olarak gösterilen Pep Guardiola ile çalışma şansı yakaladığı için heyecanlı olduğunu vurguladı. Grealish, “Manchester City’ye katıldığım için inanılmaz mutluyum. Dünyanın en iyisi olarak kabul edilen bir menajerle çalışma şansına sahibim. Ülkedeki en iyi takıma katıldım, bu kulübün bir parçası olmak bir rüyanın gerçekleşmesidir. Son 10 sezonda sürekli olarak büyük kupalar kazandılar. Pep’in buraya gelmesi onları bir sonraki seviyeye taşıdı ve bu takımın oynadığı futbol Avrupa’nın en heyecan verici futbolu. Pep için oynamak ve ondan bir şeyler öğrenmek özel olacak. Bu her üst düzey futbolcunun isteyeceği bir şey. Tesisler harika. Gerçekten başlamak, herkesle tanışmak ve oynamak için sabırsızlanıyorum” dedi.

Grealish’in ardından mikrofonun başına geçen Futbol Direktörü Txiki Begiristain ise yapılan transferin takım için ne kadar önemli olduğunu dile getirdi. Futbol Direktörü Txiki Begiristain, “Jack Grealish’i Manchester City’de ağırlamaktan kesinlikle memnunuz. O inanılmaz bir yetenek. Jack’in son birkaç sezonda hem kulüp hem de ülke için kaydettiği gelişme herkesin görebileceği kadar açıktı. Bir oyuncu olarak gelişmeye olan bağlılığıyla birlikte doğal yeteneği, onu bugün dünya futbolunun en heyecan verici hücum oyuncularından biri haline getirdi. Taraftarların onu takımımızda görmekten hoşlanacağından eminim. Pep oyun tarzını seviyor ve hepimiz onun Manchester City için ideal olduğunu düşünüyoruz. Tarzımız ve tarzı mükemmel bir uyum içinde olacaktır. Önümüzdeki yıllarda onu izlemekten heyecan duyuyorum. Manchester City’deki herkes Jack’in bize katılmasından çok memnun ve hepimiz ona burada geçirdiği süre boyunca en iyisini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.mancity.com/