Grealish, “Artık olgun hissediyorum”

Aston Villa’nın yıldız oyuncusu Jack Grealish, Carabao Cup finali öncesi önemli açıklamalara imza attı. Genç oyuncu açıklamalarında kariyerini etkileyen dönemlere dikkat çekti.

Aston Villa’nın Premier Lig’den düşmesinden sadece bir yıl önce manşetlere adını yazdıran Grealish, bu dönemden sonra çeşitli zorluklar ile karşı karşıya geldi. Aradan geçen yılların ardından Aston Villa’nın tekrar Premier Lig’e dönmesinde büyük rol üstlenen ve şu an takımının en önemli ismi konumuna gelen 24 yaşındaki Jack, yaşadıklarının kendisini olgunlaştırdığını vurguladı.

Geçmişte hırçın tavırları nedeniyle fazlasıyla eleştirilen Grealish, kendisinden geçmiş ile bugünü kıyaslaması istendiğinde, “Çok farklı” cevabını verdi. Grealish, “Geçmişte yaşadığım olaylar nedeniyle herkes farklı düşünmeye itildi fakat bunu değiştirmeyeceğim çünkü bugünlere gelmemi sağladı. Geçmişte bunların dışında ağır sakatlıklar da yaşadım ve bunların hepsini düşününce olgunlaştığımı fark ettim. Dışarıda kalmak sanırım beni değiştirdi. Artık yeni bir bölüme başladım. Sahada olmadığınız zamanlarda gerçekten ne istediğinizi düşünürsünüz, bu bana yardımcı oldu” dedi.

Sözlerine devam eden 24 yaşındaki oyuncu, “Gençken olgun tavırlar göstermemiş olabilirim ama artık ne istediğimi biliyorum. Premier Lig’de oynuyorum. Aston Villa için sahaya çıkıyorum. Milli takım forması giyiyorum ve kupalar kazanmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

“BAŞARACAĞIMI BİLİYORDUM”

Geçtiğimiz yazdan itibaren yaklaşık 100 milyon sterlin transfer harcaması yapan ve düşme potasının hemen üstünde yer alan Aston Villa için tehlike çanları çalmaya devam ediyor. Tüm gerçeklere ve transferlere rağmen Jack Grealish takımı için en önemli isim konumunda bulunuyor. Bu sezon takımı adına en yaratıcı ve en sürekli oyuncu konumunda yer alan Jack, “Elimizden geldiğince iyi performans göstermiyoruz” diye bir itirafta bulunudu. Jack, “Ligde üst üste 3 farklı yenilgi aldık ve istediğimiz yerde bulunmuyoruz, bunun farkındayız. Ama her zaman burada kalacağımızdan emin olduğumuzu söyledim, ancak gelecekte ne olacağını asla bilemezsiniz. Her zaman sahada neler yapabileceğimi biliyordum, Premier Lig’de başaramam korkusuna kapılmadım. Çok gol atıyorum ve yaratıyorum, takımım için yapmam gereken en önemli şey bu” dedi.

Aston Villa kötü giden sezona rağmen hafta sonu Carabao Cup finalinde Manchester City ile karşı karşıya gelecek. İngiltere Lig Kupası olarak da adlandırılan kupanın son sahibi ise finalde yer alan Manchester City.

Leave a Comment