Graham Potter taraftarları gerçekçi olmaya davet etti!

Brighton patronu Graham Potter, ligin ilk altı haftasında sadece bir galibiyet elde etmelerine rağmen şimdiye kadarki performanslarından memnun olduğunu belirtti.

Sezona beklentilerinin altında başlayan Brighton’da menajer Graham Potter, taraftarları ve futbol takipçilerini gerçekçi olmaya davet etti. Potter, “Benim anlamam gereken en büyük şey, Premier Lig’de olduğumuz; anladığım kadarıyla Brighton’ız, bir şeyi kaçırmadıysam tarihimizde çok uzun süredir bu seviyede olmamıştık. Her gün burada olmak için savaşıyoruz ve bir futbol maçını kazanmak için ilahi bir hakkımız yok. Dolayısıyla kendimizi herhangi bir baskı altına alamayız. Destekçilerin çoğu kulübün tarihini ve nereden geldiğimizi anlıyor. Diğerleri sadece Brighton olduğumuz için kazanmamızı bekliyor, bunu bana açıklamalarını isterim. Sonuçlar açısından biraz hayal kırıklığına uğradık; ancak belirli bir bakış açısıyla performans açısından kötü değiliz, sadece iyileştirmeye devam etmemiz gerekiyor. Bu seviyedeki herhangi bir maçın ya da her şey için savaşmamız gerektiğini anlamamız gerekiyor. Eminim oyuncular bunu anlıyordur” diye belirtti.

Sözlerine hafta sonu oynanacak olan Tottenham maçını da değerlendirerek devam eden Potter; “Onlardan gerçekten etkilendim, bu yıl gördüğüm herkes kadar iyiler. Gerçekten güçlü gözüküyorlar, nasıl hücum ettikleri ve nasıl savundukları ortada, onlar önemli bir takım. Son ve Harry Kane gerçekten iyiler ama daha farklı oyunculara da sahipler. Gareth Bale’in geri dönmesiyle kalitelerini yükselttiler. Jose Mourinho futbolda yaptığı her şeye rağmen herkesin yanında oluyor, ona çok saygı duyuyorum. Gerçekten zorlu bir maç bizi bekliyor” dedi.

Premier Lig’in ilk altı haftasında sadece bir galibiyet alabilen Brighton, ligin ikinci haftasında on kişi kalmasına rağmen Newcastle’ı 3-0’lık skorla mağlup etmeyi başarmıştı. Altı hafta sonunda 5 puanı bulunan Brighton, 16. sırada yer alıyor.