Gracia, “Leicester aynı taktikle oynayacak”

Watford patronu Javi Gracia, Brendan Rodgers yönetiminde ilk maçına çıkacak olan Leicester City’den bu maç için taktiksel değişiklik beklemiyor.

Çiçeği burnunda Rodgers, geçtiğimiz Salı günü Leicester City ile 3,5 yıllık sözleşme imzaladı. Javi Gracia, Brandon Rodgers’ın takımın başına yeni geçmiş olmasından dolayı büyük bir değişiklik yapamayacağını düşündüğünü söyledi. Ancak Puel’in yerine göreve gelen Rodgers’ın antrenman tesislerinde büyük bir etki yarattığı ve takımın ruh halini yükselttiği belirtildi.

Leicester City’nin farklı bir taktik için hazır olmadığını belirten Gracia, “Biz tam olarak buna odaklanmak yerine işimize odaklandık. Elimizden ne gelirse yapmaya çalışacağız. Bazen takımlar antrenör değiştirir fakat hiçbir şey değişmez. Onların oyuncularını ve tarzlarını biliyoruz şu an için büyük bir değişiklik yapmayacaklarını düşünüyoruz” diye konuştu.

Sözlerine devam eden İspanyol teknik adam Rodgers’ın taktiğinin bir sır olmadığını belirterek, “Çok uzun zaman Premier Lig’de çalıştığını, Liverpool ve Celtic’te neler yaptığını çok iyi biliyorum. Bu sezon onu çok izledim ve neler istediğinin farkındayım” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz maç Liverpool karşısında 5-0 gibi ağır bir skor alan Watford menajeri bu konu hakkında da düşüncelerini söyledi. Gracia, “Tüm maçlarda bir şeyler öğreniyoruz. Liverpool gerçekten çok iyi oynadı. Seviyemizi ileri taşımak için uğraşıyoruz. Olumlu bakmak istiyoruz” dedi.

Leave a Comment