Gosling: “King için iyi bir odak noktası olacak!”

Watford forması giyen Dan Gosling, Bournemouth’dan takım arkadaşı olan ve bu yaz Watford cephesine katılan Josh King hakkında düşüncelerini ifade etti. King hakkında konuşan Gosling, Joshua’nın Watford için harika bir oyuncu olma potansiyeline sahip olduğunu vurguladı.

Gosling ve King, AFC Bournemouth forması altında beş buçuk yıl birlikte geçirdiler ve Premier League’de de beraber forma giyme başarısı gösterdiler. King ile uzun süre beraber oynama şansı yakalayan Gosling, takım arkadaşından neler beklediğini Watford’un resmi kanalına açıkladı.

Düşüncelerini ifade eden Gosling, “Hızlı ve güçlü bir oyuncu. Sizi ileri sahaya çıkaracak, topu tutacak; nihayetinde işi gol atmak ve umarım bunu yapacaktır. Bana topu onun yerine göndermemi söylemekten vazgeçmiyor, bu yüzden bunu yapmazsam kulağımı tırmalayacağım! Sadece bir forvet oyuncusu değil, King’in kanatlarda olduğu kadar daha derin bir rolde de oynama yeteneği var, önümüzdeki sezon Hornets için büyük bir kadro derinliği kaynağı olacak. Onunla uzun zamandır oynuyorum. Daha derin oynadığı anlar var, 10 numara olarak gözüktü, 9 numara oldu, sol ve sağda oynayabilir, bu yüzden çok yönlülüğü var. Bu, sezon boyunca iyi olacak ve farklı maçlara farklı nitelikler kazandıracak” dedi.

Norveçli milli oyuncu, halihazırda Watford’da bulunan ve Premier Lig’in başarısı için önemli bir faktör olan bir dizi yetenekli forvet oyuncusuna katılıyor. Forvet hattının derinliğine de dikkat çekerek sözlerini sürdüren Gosling, “Sezon boyunca bizi iyi durumda tutacak çok fazla hıza ve güce sahip çok sayıda hücumcumuz var. Elbette oyuncu olarak korunmaya ihtiyacınız var. O çok güçlü bir oyuncu, her anlamda olduğu gibi arkadan da koşmayı seviyor. Oldukça doğrudan ve iyi bir odak noktası olacak” dedi.

Bournemouth yıllarında geçirdikleri özel anlara da değinen Dan Gosling, Josh King ile her zaman özel bir bağının olduğunu belirtti. Gosling, “Birlikte çok güzel maçlar geçirdik, çok güzel galibiyetler aldık ve orada gerçekten başarılı bir zaman geçirdik. Premier Lig’de geçen beş yıl… Her şey iyi gidiyor ve umarım Josh’un gollerini geri alırız. Bir sezonda on altı golü var, yani bu formu tekrarlayabilirse elimizde harika bir oyuncu var” diye konuştu.

Kaynak: https://www.watfordfc.com/