Gomez yeni sezona hazırız mesajı verdi!

Liverpool’un savunma oyuncusu Joe Gomez, gelecek sezonun taleplerini karşılamak için zihinsel olarak hazır ve her zamankinden daha aç olduklarını söyledi.

Liverpool’un resmi internet sitesine açıklamalarda bulunan Joe Gomez, takımının gelecek için umutlu olduğunu belirtti. Gomez, “Her şeyden çok, şef bize bunun fiziksel bir savaştan ziyade zihinsel bir savaş olduğunu söyledi, bu yüzden hazır olacağız ve ihtiyaç duyulduğunda rotasyona girecek kaliteli bir ekibimiz var. Esas mesele, zihinsel olarak ilerlemeye hazırız. Bence herkes her zamankinden daha aç. Birkaç şans yarattık. Kadro derinliğinde bir kıvılcım yakaladık. Açıkçası biz bu kıvılcıma güvendik, Mohamed Salah ve Takumi Minamino bunu sağladı. Üzerinde çalışabileceğimiz şeyler kadar olumlu yenilikler de var. Olumlu olan şey, artık hepimizin uluslararası görev için tesislerden ayrılacağız, ancak bazıları Melwood’da kalacak ve bu küçük ayrıntıları düzeltmek için sezonun başlangıcını dolu geçirecek. Geri dönmeden önce bu kısa süre içinde çalışacak ve umarım hazır olacağız. Sıradan gelen kalite, menajerin taktiksel değişiklikler yapma seçeneğine sahip olduğunu ve oyuna neler katabileceğini gösterdi. Bu yıl bizim için çok önemli olacak. Her zaman çok güçlü bir kadromuz oldu ama şimdi her zamankinden daha fazla düşünüyorum ve umarım bunu kullanabiliriz. Bence herkes kendi rolünü iyi bir şekilde gösterir” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz sezonun şampiyonu Liverpool, sezonu Premier Lig’e yıllar sonra geri dönen Leeds United ile açacak. Liverpool, Cumartesi oynanan Community Shield finalinde penaltılar sonucunda Arsenal’e kaybetmiş ve kupayı müzesine götürememişti.