Gilmour: “Farke’nin düşünceleri beni ikna etti!”

Chelsea’den kiralık olarak Norwich City kadrosuna katılan Billy Gilmour, transferinin ardından kameraların karşısına geçerek düşüncelerini paylaştı.

Norwich City resmi kanalına verdiği röportajda kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Gilmour, önünde heyecan verici zamanlar olduğuna dikkat çekti. Billy Gilmour, Lotus Antrenman Merkezi’nde ilk kulüp röportajı için canaries.co.uk ile görüştü.

Önümüzdeki sezon için Norwich City ile anlaşmak nasıl bir duygu?

Billy Gilmour: Burada olduğum için çok heyecanlıyım. Önümüzdeki sezon için sabırsızlanıyorum. Buraya gelmeyi, olabildiğince fazla oynamayı ve Norwich City’nin Premier Lig’de rekabet etmesine yardım etmeyi dört gözle bekliyorum.

Geçen sezon sona erdiğinde, bu sezon için kiralık bir hamle yapmak her zaman sizin ve Chelsea’nin planının bir parçası mıydı?

BG: Daha düzenli oynamak istiyordum. Umarım Premier Lig’de daha fazla maç süresi kazanmak ve hazır olduğumu göstermek için antrenmanlarda başarılı olurum.

Neden sizinle potansiyel olarak ilgilenen diğer kulüplerin önünde Norwich’i seçtiniz?

BG: Buradaki yöneticiyle [Daniel Farke] konuştum. Beni aradı ve nasıl oynamak istediği ve beni nasıl uygun gördüğü hakkında güzel bir konuşma yaptık. Söylediği her şey sahada yapmak istediğim şeydi, topu yere indirip güzel bir futbol oynamak. Ekibinden gerçekten çok bahsetti ve ben de buraya katılıp yardım etmek istedim.

Son zamanların senin için garip bir zaman olduğu açık, kendini izole etme dönemin nasıldı?

BG: Ülkem için seçilmek ve EURO’larda oynamak için her şey yolunda gidiyordu. Koronavirüs nedeniyle bir maçı kaçırmak iyi değildi ama küçük bir araydı; şimdi buradayım, oynamaya hazırım.

Bundan önce, Wembley’de İngiltere’ye karşı gösterdiğin performans da dahil olmak üzere unutulmaz bir EURO 2020 oldu. Futbolseverlerin o maça verdiği tepkiden ne anladınız?

BG: Ülkemi EURO’da İngiltere’ye karşı Wembley’de temsil etmekten gurur duydum. Bundan daha iyi olamaz. Maçtan gerçekten keyif aldım, sonunda olanlar beni çok üzdü ama bu benim için büyük bir adımdı.

Şampiyonlar Ligi finalini kazanan takımın bir parçası olmak, parçası olmak nasıl bir şeydi?

BG: Porto’ya gidip Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak çok büyük bir deneyimdi. Sonsuza kadar hatırlayacağım bir gece. Bu geçmişte kaldı, Norwich’teyim ve büyük şeyler yapmaya hazırım.

Norwich City’ye odaklandığınızda sanırım İskoçya’daki takım arkadaşlarınız Grant Hanley ve Kenny McLean ile konuşma şansınız oldu. Buraya taşınmak için ne dediler?

BG: Grant’le birlikte, İskoçya düzenine girer girmez her gün yanımdaydı ve beni rahatsız ediyordu! Hayır, sadece kulübün ne kadar iyi olduğundan bahsediyordu ve ben de ona sorular soruyordum. Kenny McLean bana ‘geliyor musun?’ diye mesaj atıyordu. Sonra onlara geleceğimi söylediğimde benim için çok mutlu oldular.

Yerleşmenize yardımcı olacak tanıdık yüzlere sahip olmak sizin için yardımcı olur mu?

BG: Onlar İskoç ve burada ikisi de kıdemli oyuncular, yani beni burada doğru yolda tutacaklar. Bana neyin doğru olduğunu gösterecekler ve bunu dört gözle bekliyorum.

Bugün buradaki ilk gününüz. Bize şimdiye kadar neler yaptığınızı anlatın…

BG: Stadyuma gittim ve etrafa baktım, harika bir stadyum. Ve eğitim alanı inanılmaz. Tüm personelle tanıştım ve onları görmek harikaydı.

Delia Smith ve Michael Wynn Jones ile de yemek yediniz, ne hakkında sohbet ettiniz?

BG: Futbolu ve Norwich City’yi seviyor. Burada olduğum için gerçekten mutluydu. EURO’nun ne kadar iyi olduğundan ve hala nasıl izlediğinden bahsediyordu. O hoş bir kadın ve onu tekrar görmeyi dört gözle bekliyorum.

Daniel Farke, onunla görüşmenizden sonra size başka neler söyledi?

BG: Çok iyi bir grup olduğunu söyledi, bunu görmek için sabırsızlanıyorum ve futbol oynama şeklimiz, topu yere indirme ve oynama tarzı, sahaya çıkan diğer takımlar gibi değil. . Felsefelerimize bağlıyız. Yaptıkları eğitim, koçluk kadrosu ve tesisler hakkında çok iyi konuşuyordu ve benim kararımı veren de buydu.

Kulübün genç oyuncularla olan rekorunu ve Oliver Skipp’in geçen yıl burada kiralık olarak yaptıklarını gördüğünüzde, bunun bize katılmaya karar vermenizde büyük bir etkisi oldu mu?

BG: Menajer genç oyunculara çok güveniyor. Hazırsan sana uyacağını söylüyordu. Norwich küme düştüğünde ve geri döndüğünde bunu görebiliyorum, onlara bağlı kaldı ve bu da menajere ne kadar güvenmeniz gerektiğini gösteriyor.

Son olarak, başlamak için ne kadar heyecanlısınız?

BG: Bekleyemem. Önümüzde çok heyecan verici zamanlar var, sezon öncesi geliyor ve tüm çocukları görüyoruz. Hadi önümüze bakalım!

Kaynak: https://www.canaries.co.uk