Gerrard: “Tahmin ettiğinizden daha tehlikeliler!”

Newcastle United maçı için düzenlenen basın toplantısında kameraların karşısına çıkan Aston Villa patronu Steven Gerrard, oynanacak maç hakkında görüşlerini paylaştı.

Philippe Coutinho hakkında Steven Gerrard: “Vizyonu oyuncu olarak onun için büyük bir güç. İzlemesi çok hoş bir oyuncu, teknik yeteneği yüksek. Benim için en önemli şey, onu fiziksel açıdan hızlandırmaktı ve hala bunun üzerinde çalışıyoruz. Daha zinde ve daha güçlü hale gelebilir ve daha fazla antrenmanla, oyunla bunu yapacaktır. Aslında her şey futboldan tekrar zevk alması, çocukların etrafında olması, gülümsemesi ve oynamayı dört gözle beklemesi ile ilgiliydi. Performansında bunun tekrar kendi sahnesi olduğunu hissettiğini görebilirsiniz. Premier Lig’e geri dönmek için can atıyordu ve ona sahaya çıkması, oynaması için gereken her şeyi verdik. Benim için Phil’in iyi yanı çok alçakgönüllü, çok sağduyulu, o kadar topraklanmış ki… O, sadece harika bir insan.”

Newcastle United hakkında Steven Gerrard: “Bir transfer döneminden geçtiler ve zaten sahip olduklarına gerçekten iyi eklemeler yaptılar. Bazı tehlikeli oyuncuları var, Eddie’nin iyi bir stili var ve oraya gidiyoruz, kolay olmayacak. Onlara en büyük saygıyı gösteriyoruz. Premier Lig’deki her takım ve her mücadele farklı şekillerde zorlu, her maç zor ve tehlikeli, bu yüzden onlara saygı duymalı ve mümkün olan en iyi şekilde hazırlanmalıyız.”

Sakatlıklar hakkında Steven Gerrard: “Emiliano Buendia maç için şüpheli gözüküyor, gözlemlerimiz devam ediyor. Bertrand Traore ise kesinlikle bizimle beraber olamayacak, bunları söyleyebilirim.”

Kaynak: https://www.avfc.co.uk/