Gerrard: “Maçın önüne geçmek istemiyorum!”

Liverpool’a rakip olarak Anfield’a dönmeye hazırlanan Aston Villa menajeri Steven Gerrard, düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Anfield’a rakip olarak dönecek olması hakkında Liverpool efsanesi Steven Gerrard: “Belli sebeplerden dolayı oyundaki tüm gürültüye gerçekten saygı duyuyorum ve anlıyorum. Gürültü, diğer insanların heyecanlanması içindir. Benim için ise durum Aston Villa için olumlu bir sonuç almak ve takımı elimden gelen en iyi şekilde hazırlamakla ilgili. Diğer herkes için bu büyük bir olay. Benim için ise sadece üç puan, büyük bir futbol maçı ve önümüzde odaklanmamız gereken zorlu bir 90 dakika var. Otobüsteysem, M6’dan Birmingham’a geri dönüyorsam ve Anfield’daki en popüler ben değilsem bir gecelik işler böyle olsun.”

Aston Villa kadrosundaki Covid-19 durumu hakkında Steven Gerrard: “Dün gece Christian Purslow (CEO) ile görüştüm. Pazartesi günü bizimle gelecek ve oyunculara daha ayrıntılı olarak hitap edecek. Ama bize her şeyin sürekli değiştiği söylendi ve uyarıldı. Sadece dikkatli olmak ve kendimize bakmak için kontrollü davranıyoruz, oluşabilecek tehlikeleri ortadan kaldırmak için yeni planlar yapıyoruz.”

Villa’nın oyun stili ve bunların Liverpool’a karşı nasıl sorunlar yaratabileceği hakkında Steven Gerrard: “Kontrollü olarak hücum oynadığımızda elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz ve öndeyiz. Bu seviyede, sahanın herhangi bir alanında pasif olursanız, hızlı bir şekilde cezalandırılabilirsiniz. Biz iyi bir takımız, en iyi oyuncularımız bizimle ve ciddi bir tehdidiz. Liverpool’a karşı maçı elimizden geldiğince zorlaştırmak istiyoruz.”

John McGinn hakkında Steven Gerrard: “John McGinn ile uzun süre çalışmak istiyorum ve Villa’yı olabildiğince başarılı olması için ilerletmemize yardım etmesinin büyük bir rolü olduğunu düşünüyoruz. Gerçekten olağanüstü performanslara imza atıyor.”

Sakatlıklar ve eksikler hakkında Steven Gerrard: “Dünden beri birkaç ufak sıkıntımız var, ancak hepsinin üstesinden geleceğini düşünüyoruz. Morgan Sanson kendini pek iyi hissetmiyordu ama bu sabah antrenmana geri döneceğine dair güzel bir haber aldık. Açıkçası hafta sonu için Bertrand (Traore) ve Leon (Bailey) takımdan eksik olacak, durumlar böyle.”

Liverpool’a dönüşü hakkında biraz daha Steven Gerrard: “Kesinlikle işleri kendimle ilgili yapmayacağım. Diğer insanlar yaparsa, bunu kontrol edemem. Bu, oraya gidip oyundan bir şeyler alabileceğimize dair güven ve inançla ilgili. Bunların önüne geçmek gibi bir derdim yok, böyle şeyler düşünmüyorum.”

Kaynak: https://www.avfc.co.uk/