Gerrard: “Kendimizi test etmek istiyoruz!”

Aston Villa patronu Steven Gerrard, zorlu Manchester City mücadelesi öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Sakatlıklar ve eksikler hakkında bilgi vererek basın toplantısına başlayan Steven Gerrard, “Danny Ings maalesef yarın bizimle gelemeyecek, hafta sonu onu koruyorduk ama bir aksilik yaşadı ve yanımızda olamayacak. Takımın geri kalanı ise maç için müsait durumda. Bertrand Traore umarım Noel öncesi antrenman yapacak ve Trezeguet gelecek hafta u23 takımı için sahaya çıkacak. Uzun süreli sakatlıklar dışında her şey yolunda gözüküyor” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz yazın en gözde transferlerinden biri olan ve Aston Villa’dan ayrılarak Manchester City’nin yolunu tutan Jack Grealish ile sözlerine devam eden Gerrard, yetenekli oyuncunun sıcak bir karşılamayı hak ettiğini söyledi. Gerrard, “Jack’in sıcak bir karşılamayı hak ettiğini düşünüyorum, burası onun kulübü ve kariyeri bittiğinde burada olacak. Kulüp ondan çok faydalandı ve ona iyi dileklerimizi iletiyoruz, ama yarın gece onun için pek iyi şeyler düşünmüyoruz. Yarını bir istisna olarak ele alıyoruz” dedi.

Jack Grealish yorumlarının ardından takımına değinen çiçeği burnunda genç menajer, orta sahası hakkında özel açıklamalarda bulundu. Orta sahasının test edileceğini tekrarlayan Gerrard, “Orta saha iki maçta da güçlüydü ve yarın tekrar test edilecek. Topla daha iyi olacağız ve topa sahip olmamızı geliştireceğiz, sadece daha fazla antrenman seansına ve takımla daha fazla çalışmaya ihtiyacımız var. Orta sahamızı olabildiğince güçlendirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Takım yorumlarının ardından kendisine gelen özel soru hakkında konuşan Gerrard, en iyilerle rekabet edebilmek için futbolun içinde olduğunu belirtti. Gerrard, “Ona (Guardiola) karşı bir oyuncu olarak rekabet etme fırsatına sahip olan şanslı bir kişiyim. Kendimi en iyilere karşı test etmek için bu oyundayım ve mücadeleyi dört gözle bekliyorum. Kendimize, meydan okuma ve nerede olduğumuzu görmek için ihtiyacımız olan bazı şeyler var. O ihtiyaçlardan biri de bu maç. Kendimizi iyi hissediyor olmalıyız ama yarın geceki maç diğer ikisinden biraz daha farklı olacak, merakla bekliyoruz” dedi.

Son olarak takımının tecrübeli oyuncusu Ashley Young’a değinen Steven, “Standartları açısından sadece oyunlarda değil, antrenman sahasında da harika bir liderlik gösterdi. Onun oynayacak büyük bir rolü var, şu ana kadar o mükemmeldi” yorumunda bulundu.

Kaynak: https://www.avfc.co.uk/