Gerrard: “Her şey olumlu ilerliyor!”

Geçtiğimiz hafta yeni takımıyla çıktığı ilk maçından galibiyet ile ayrılan Aston Villa patronu Steven Gerrard, bu hafta konuk olacağı Crystal Palace deplasmanı öncesi katıldığı basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Sakatlık tablosu hakkında Steven Gerrard: “Bertrand Traore daha birkaç hafta uzakta kalacak gibi gözüküyor, bu yüzden onun için sabırlı olmamız gerekiyor. Morgan Sanson tekrar tam olarak antrenmanlara katıldı ve Douglas Luiz de takıma geri dönecek. Uzun süreli sakatlıklar açısından olumlu haberler geliyor, Trezeguet iyi antrenman yapıyor, ilk tam hafta antrenmanını tamamladı. Buradaki fikir, ikinci haftayı tamamlaması ve ardından birkaç dakika alması. Her şey olumlu ilerliyor.”

Cyrstal Palace patronu Patrick Vieira hakkında Steven Gerrard: “O, hayranlık ve saygı duyduğum bir adam. Patrick’e karşı çok savaştım ve onunla karşılıklı oynamanın keyfine vardım. Üst düzey bir futbolcuydu. Kazanan bir rakip olduğunu biliyorum ve Crystal Palace’ta gerçekten iyi bir başlangıç ​​yaptı. Tarzını değiştirdi ve iyi işler üzerine inşa etti. Kameralardan ve hata yapabileceğimiz yerlerden ilk önce uzaklaştık. Manchester City’de U23 takımına gitmesine ve bir menajer olmak için gerçekten çaba göstermesine hayranım. Ona gerçekten saygı duyuyorum. Şu anda ekibi yüksek uçuyor. Kendimle övünmeyeceğim ama Vieira, 1.80 boyunda güçlü bir adam. Onun yanında durmak epey zor olacak.”

Crystal Palace hakkında Steven Gerrard: “Çok yaratıcılar ve ileriye dönük oyunlarında çok fazla çeşitlilik var. Geçtiğimiz yaz çok iyi transferler yaptılar ve Selhurst Park her zaman gidilmesi zor bir yer. Bu maç tamamen bizimle ilgili ve oraya oyundan bir şeyler alabileceğimize inanarak gidiyoruz. Kendimize güveniyoruz.”

Ollie Watkins hakkında Steven Gerrard: “Beni kesinlikle şaşırtmadı, uzaktan büyük bir hayranıydım. Aston Villa gibi bir takıma gelerek büyük bir hamle yapması benim için hiçbir zaman sürpriz olmadı. Birlikte çalıştığımız on gün içinde standartları ve uygulamaları en üst düzeydeydi. Sevdiğim soruları soruyor çünkü doğru şeyi yaptığından emin olmak istiyor.”

20 yaşındaki orta saha oyuncusu Jacob Ramsey ve Villa akademisi hakkında Steven Gerrard: “JJ’den gerçekten etkilendim çünkü o mütevazı bir çocuk ve standartları gerçekten yüksek. Antrenmanlardaki performansıyla bunu destekledi ve bu yüzden bir başlangıç ​​yaptı. Akademimizde birçok yetenekli oyuncu var, prova yapmaları ve A takıma benzer şekilde oynamaları bizim için çok önemli. İleride onlar burada yer alacak ve bu takımı savunacak.”

Noel hakkında Steven Gerrard: “Henüz ağacımı ya da dekorasyonumu bile yaptırmadım, şu an için farklı önceliklerim var ve zamanı doğru kullanmak için çalışıyorum. Onlarla ilgilenmek için daha zaman var ve bir şeyler elbette yapacağım.”

Kaynak: https://www.avfc.co.uk/